Regionalna liga: Primorje remiziralo protiv Jadrana, primivši 8 golova u nastavku utakmice

Subota, 14. ožujka 2015. 20:49 Napisao/la  SC

Susret 21. kola: Jadran HN - Primorje EB 10:10 (2:5, 0:2, 3:0, 5:3). Primorje u posljednjem kolu za potvrdu prvog mjesta mora svladati Mornar kod kuće

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 21. kolo

JADRAN HN - PRIMORJE EB 10:10 (2:5, 0:2, 3:0, 5:3)

Institut u Igalu. Gledatelja 200.

Suci: Maro Savinović i Petar Abramović. Delegat: Željko Avramović

JADRAN HN: Kandić, Ukropina 2, Popadić, Sekulić 1, Vidović 1, Moskov 2, Baničević, Sarić 1, Latinović, Spajić, Drašković 2, Pješivac 1, Popović, Radović

PRIMORJE EB: Lazović, Vrlić, Radu 1, Krapić, Peroš, Rakovac, Radetić, Mudražija, Elez 2, Šetka 4 (1), Xavi Garcia 2, Buljubašić 1

Igrač više: Jadran HN 7 (3) Primorje EB 8 (2)

Peterci: Jadran HN - Primorje EB 1 (1)

Vaterpolisti Primorja nisu uspjeli pobjediti u Igalu! Vijest je to koja predstavlja novo iznenađenje u vaterpolskom svijetu, znajući o kakvom je odnosu snaga između dvije ekipe riječ. Iako u sastavu nije bilo petorice standardnih (Sukno, Muslim, Vićan, Petrović, Burić), rezultat je to koji otkriva da je igra riječke momčadi i dalje u značajnom padu. Sezona je duga, do crnogorskog primorja putovalo se autobusom, igrači su premoreni, ostaje bitno da je upisan bod koji bi mogao prelomiti utrku za prvom pozicijom na koncu Regionalne lige. Primorju preostaje potvrditi to za dva tjedna u posljednjem kolu kada na Kantridu dolazi splitski Mornar.

Primorje je na poluvremenu vodilo sa 7:2! Tim je više konačan rezultat iznenađujući, kroz treću četvrtinu ponovno se dogodio pad u kojem gosti nisu uspjeli doći do pogotka. Golovima Šetke i Buljubašića Primorjaši su u trećoj minuti poveli 2:0, nakon smanjenja Pješivca usljedili su golovi Eleza i Šetke (1:5), što je na samom kraju prvog perioda smanjio Sekulić. Riječani su na prednost od pet pogodaka otišli do poluvremena golovima Xavija Garcie, što su domaći vratili do ulaska u posljednjih osam minuta s tri pogotka (Moskov, Drašković, Vidović).

Riječani na 5.16 minuta do kraja zabijaju gol za 5:9. Šetka je dotad zabio svoj četvrti pogodak, kada je krenulo osipanje riječke prednosti. Ukropina je s dva pogotka smanjio na 8:9 a stavio je jednog i Sarić, nakon čega Radu zabija za 8:10. Na minutu i 49 sekundi do kraja Moskov postavlja na minus jedan za domaće, izjednačio je Drašković. I jedni i drugi su na kraju mogli do pobjede no vratari Kandić i Lazović, inače reprezentativni kolege iz Crne Gore upisali su po jednu obranu.

Jug će u nedjelju dočekati Mladost, u slučaju pobjede Dubrovčani će doći na bod zaostatka za Primorjem. Riječani u posljednjem kolu moraju pobjediti Mornar kod kuće, ukoliko se to ne dogodi, Jug mora kiksati u Kragujevcu.