Regionalna liga: Vaterpolisti Primorja ponovno protutnjali Splitom uoči nastavka europske sezone

Subota, 10. siječnja 2015. 21:18 Napisao/la  Ivan Jelić

Susret 11. kola: OVK POŠK - Primorje EB 3:13 (1:5, 1:1, 0:4, 1:3)

Regionalna liga vaterpolista - 11. kolo

OVK POŠK – PRIMORJE 3:13 (1:5, 1:1, 0:4, 1:3)

Mali bazen Poljud. Gledatelja 40.

Suci: Tomislav Copić (Šibenik) i Robert Tiozzo (Split). Delegat: Bojan Krvavica (Šibenik)

OVK POŠK: Jelovina (13 obrana), Rustamov 1, B. Vegar, Delić, McElroy, Robinson 2, Rončević, Stipić, D. Vegar, Pavlović, Knežević, Cvjetković, Podrug, Borovčić-Kurir.

Primorje EB: Lazović (9 obrana), Burić, Radu 3, Krapić, Peroš, Sukno 4 (1), Muslim 4, Petrović, Mudražija 1, Elez, Rakovac 1, Garcia 1, Čubranić, Buljubašić.

Igrač više: OVK POŠK 3 (1), Primorje EB 4 (4). Peterci: OVK POŠK 1(0), Primorje EB 1 (1).

Priča koja se znala i prije početka dvoboja, Riječani previše dobri, kvalitetni, moćni da bi im domaći "poškovci" mogli napraviti bilo kakvu štetu. Dapače da su gosti odigrali iole ozbiljnije dvoboj rezultatska razlika bi jamačno bila puno veća. No i ovih deset viška je dovoljna poruka konkurentima o snazi Primorja. Šteta što je jedva četrdesetak nazočnih bilo na tribinama, imali se što vidjeti, bilo je i lijepih poteza, težilo se nadigravanju kada već nije bilo rezultatske napetosti.

Primorje je svoj prvi zgoditak postiglo tek u trećoj minuti, ne zbog granitne obrane domaćina, koliko zbog svoje nonšalancije u napadu, želje za "potezom više". No, nije to previše ljutilo Ivana Asića, svjestan velike razlike u kvaliteti znao da je će sve brzo doći na svoje mjesto. Čak i kada je Uzbek Kiril Rustamov iskoristio lošu reakciju obrane i smanjio na 2:1 vodstvo gostiju.

Još se u drugoj četvrtini i osjećala "jednakost", barem rezultatskoj, no samo zbog toga jer su Riječani igrači u brzini niže, a kada su u trećoj četvrtini dodali samo malo angažmana u obrani, odnijeli par lopti na dodavanjima, isplivali par polukontri rezultat se vrtoglavo serijom od 5:0 popeo do 11:2.

Raspucao se Petar Muslim, Sandro Sukno bio je standardno dobar, Cosmin Radu neumoljiv sa dva metra. Domaći su golove zabijali "na međunarodni pogon" Uz Rustamova, dva zgoditka je postigao Scott Peter Robinson koristeći nepažnju gostujuće obrane.

Primorjaše u srijedu (18.50 sati) čeka ogled trećeg kola skupine B Lige prvaka, na Kantridu dolazi berlisnki Spandau 04. U subotu će na Kantridi u sklopu 12. kola Regionalne lige gostovati Budva.