Regionalna liga vaterpolista: Primorje protutnjalo Budvom pred okršaj protiv Radničkog

Srijeda, 05. studenog 2014. 19:40 Napisao/la  SC

Susret 5. kola: Budva - Primorje EB 3:15 (1:2, 0:7, 1:2, 1:4)

BUDVA - PRIMORJE EB 3:15 (1:2, 0:7, 1:2, 1:4)

Suci: Mateo Jović (Dubrovnik) i Nikola Arnaut (Herceg Novi). Delegat: Milorad Murišić (Herceg Novi)

BUDVA: Kralj, Vukmirović, Franeta, Četković, Kovačević, Manojlović, Radanović, Tešanović 1, Tenžera, Murišić 1, Tomanović, Vujašević, Konatar, Mitrović 1

PRIMORJE EB: Lazović, Burić 1, Radu 3, Krapić, Sukno 6 (2), Muslim 2, Petrović 1, Mudražija, Elez 1, Vrlić, Xavi Garcia 1, Čubranić, Buljubašić

Igrač više: Budva 6 (1) Primorje EB 9 (8)

Peterci: Budva 0 (0) Primorje EB 2 (2)

Vaterpoliste Primorja ništa ne može zaustaviti na putu do plasmana u Ligu za prvaka pri Regioanlnoj ligi. Uspješni su bili i u petom kolu, na gostovanju kod Budve završilo je visokih 15:3 za riječke vaterpoliste. Nakon nešto mirnijeg uvoda i prve četvrtine uz pogotke Sukna nakon što su domaćini poveli preko Tešanovića, u drugoj četvrtini dogodilo se potpuno odvajanje Riječana.

Sa sedam pogodaka bila je napunjena domaća mreža, u listu strijelaca se najprije po treći putaq upisao Sukno, golom iz peterca, potom Radu, ponovno Sukno iz iste pozicije, Burić i Petrović, da bi na visokih 1:9 ponovno postavio Sandro Sukno svojim petim golom. U drugom dijelu Murišić smanjuje, a za Riječane zabijaju Muslim i Radu, a u posljednjoj im se četvrtini pridodaju Garcia, Elez, Sukno i Radu koji zabija u posljednjem napadu susreta.

Budva nije predstavljala težak zadatak za raspucane igrače Ivana Asića koje u subotu očekuje dvoboj s Radničkim iz Kragujevca, također neporaženom momčadi u dosadašnjem dijelu natjecanja.