Primorje potopilo Radnički u utakmici sezone

Subota, 08. studenog 2014. 17:10 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 6. kola: Primorje EB - Radnički 14:7 (1:1, 5:0, 5:3, 3:3)

Regionalna liga vaterpolista - Skupina A, 6. kolo

PRIMORJE EB - RADNIČKI 14:7 (1:1, 5:0, 5:3, 3:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja 800.

Suci: Boris Margeta (Kranj) i Dragan Štampalija (Šibenik). Delegat: Milivoj Bebić (Split)

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Burić, Radu 2, Krapić, Peroš 1, Sukno 4, Muslim 1, Petrović, Mudražija, Elez 1 (1), Šetka 2, Xavi Garcia 2, Lazović, Buljubašić 1

RADNIČKI: Radić (5 obrana), Trajković, Popović, Marković, Miličić 1, Vrlić 3, Čirić, Basara, Vuksanović 2 (1), Dedović, Ćuk, Petković 1, Živojinović, Toholj

Igrač više: Primorje EB 9 (4), Radnički 9 (2)

Peterci: Primorje EB 1 (1), Radnički 1 (1)

Tri isključenja: Ćuk (18), Šetka (31)

Derbi 'novog doba' odigran je u okviru šestoga koga Regionalne lige vaterpolista. Primorje i Radnički susreli su se kao dosad neporaženi oponenti, ostalo je pitanje tko će prvi pokleknuti uoči završne runde prve polovice natjecanja u skupini A. Obje momčadi dosada su igrale uvjerljivo, prednost je pripala Riječanima pred raspjevanih, nešto manje od tisuću navijača. Grotlo riječke ljepotice bilo je prevelik zalogaj za vaterpoliste iz Kragujevca, posebno u drugoj četvrtini u kojoj Radnički u bazenu gotovo da nije postojao.

Prvu je priliku Primorje imalo već nakon pola minute igre. Na isključenje gostujućeg kapetana Čirića gredu je s pozicije sidruna pogodio Cosmin Radu.Nije mogao protivnički napad naći riješenje za izuzetne obrambene reakcije Damira Burića, vaterpolista koji je lani s Radničkim izgubio u tri finala, od čega dva u Srbiji te jedno u Barceloni, kada je domaćin uzeo naslov pobjednika Lige prvaka. Unatoč novoj prilici Primorja, prvi su poveli gosti. Po staroj dobroj devizi 'svoj svome', jedini pogodak Radničkog u prvom dijelu zabio je Riječanin u protivničkoj kapici Josip Vrlić. Pogodak Primorja nije se dogodio niti nakon tri minute igre, Suknov je projektil završio pored Radićevog gola. Izmijenjivali su se tako udarci na obje strane, Primorje je ostalo jako u liniji ispred gola s Petrovićem i Burićem, no napadačke realizacije nije bilo. Petković biva isključen, Xavijev udarac brani Radić.

Konačno, nakon šest i pol minuta Šetka izjednačuje rezultat. Bez dodavanja, s jasnim pogledom na gol napadač Primorja gađa suprotan kut vrata Radničkog i probija bunker, ali i psihološku barijeru koju su neminovno dotad imali Primorjaši. Uranili su potom i igrača manje (Petrović) pa iskompromitirali igrača više (Ćuk). U prvoj četvrtini stoga - svakom po gol.

Unatoč prvom napadu Radničkog u drugoj četvrtini, Sukno je pogodio za prvo vodstvo Primorja na isteku devete minute. Vićan ga je uposlio u kontri, Sukno je 'suhim listom' prevario Radića za 2:1.Na drugoj strani Dedovićev udarac Vićan je znalački obranio, kao i Radić Šetkin, pa je kragujevačka momčad imala priliku izjednačiti. No, iako su imali igrača više na isključenju Radua, ni gosti nisu pogađali gol u brojčanoj prednosti. Niti jedna momčad to nije učinila sve do kraja trinaeste minute.

Polovicom druge četvrtine ponovno je sva svijetla reflektora zaslužio Sandro Sukno. Dubrovački genijalac pogodio je od Radićeve vratnice, 'na prepad' i time iznenadio i njegovu obranu, ali i kragujevačkog vratara. Ništa nije mogao Radić, kao ni u spomenutoj, trinaestoj minuti kada Sukno veže svoje treći uzastopni pogodak na isključenju Trajkovića. Rezultatski je prvo poluvrijeme riješio jedan od najboljih, momčad Radničkog je pokušavala, ali ništa nije ušlo iza Vićanovih leđa. Za konačnih 6:1 na poluvremenu zabijaju Cosmin Radu i Ivan Buljubašić. Inače dobra momčad Radničkog, u drugoj je četvrtini na Kantridi izgledala izgubljeno. Posebno je dojmljiv bio pogodak Buljubašića, vratar Radničkog ga od siline nije niti mogao vidjeti.

Kao i na početku, Vrlić je postigao prvi pogodak u nastavku utakmice nakon što je ostao na nebranjenom dijelu ispred Vićanovih vratiju. Brzo ga je poništio Xavi Garcia golom na igraču više (Marković, a potom je pogodio i Sukno nakon trećeg isključenja Marka Ćuka za 8:2. Šest pogodaka bila je najveća riječka prednost i nakon Buljubašićevog udarca s istekom dvadesete minute koji je završio na stativi. Pogodio je potom izvana Miloš Miličić, bio je to treći pogodak gostiju kojima je isti predstavljao slabu utjehu s obzirom na veliki rezultatski zaostatak. Pogotke su potom izmijenili Xavi Garcia i Vrlić, bio je to njegov treći pogodak za tada aktualnih 9:4.

Ništa Zdravko Radić na vratima Radničkog nije mogao niti u 22. minuti kada Muslim gađa od grede, a uzaludan je bio i njihov šesti udarac sa igračem više, kada je riječka obrana sve to znala izblokirati. Od Suknove serije u drugoj četvrtini rezultatska je nezvjesnost prošla, ostalo je tek pitanje s kolikom će razlikom Primorje slaviti. Nakon trećeg perioda bilo je 11:4, a u strijelce se drugi outa upisao i Anđelo Šetka.

Sve je bilo riješeno već odavno, ostalo je stoga zapisati tek pogotke Radničkog (Petković, Vuksanović) koji su se dogodili u situaicjama sa igračem više, odnosno iz peterca kada je drugi puta pogodio Vuksanović. Za Riječane su pogađali Radu, Elez koji je zabio iz peterca te Duje Peroš, strijelac za konačnih 14:7. Bila je ovo izvrsna partija, bez premca najbolja ove sezone. Također, uprizorena je izvrsna uvertira uoči uzvratnog ogleda trećeg kruga kvalifikacija u kojem Primorjaši u srijedu na Kantridi dočekuju Crvenu zvezdu.

Fotogalerija: Sandro Donda