Srijeda, 11. ožujka 2015. 19:44 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 20. kola: Primorje EB - Jug CO 6:6 (2:1, 0:1, 2:0, 2:4)

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 20. kolo

PRIMORJE EB - JUG CO 6:6 (2:1, 0:1, 2:0, 2:4)

Bazen Kantrida. Gledatelja 900.

Suci: Boris Margeta (Kranj) i Miroslav Vlašić (Zagreb). Delegat: Robert Jambrović (Zagreb)

PRIMORJE EB: Vićan (9 obrana), Burić, Radu 1, Krapić 1, Peroš, Sukno 1, Muslim 2, Vrlić, Mudražija, Elez, Šetka 1, Xavi Garcia, Lazović, Buljubašić

JUG CO: Bijač (12 obrana), Macan, Bošković, Janović 3 (1), Younger 1, Fatović, Marković, Bušlje, Visković, Dobud 1, Bicari, Obradović 1, Popadić-Batina, Ivanković

Igrač više: Primorje EB 15 (6) Jug CO 10 (2)

Peterci: Primorje EB 1 (0) Jug CO 1 (1)

Tri isključenja: Bošković (21)

Isključenje s pravom zamjene: Dobud (23)

Iako su inicijativu gradili od početka susreta, Riječani su uspjeli tek uzeti bod u susretu 20. kola Triglav Regionalne lige protiv Juga. Vodili su rezultatom 5:3 do početka 28. minute, imali niz prilika za mirno privođenje susreta kraju no Jug je u dvije minute preokrenuo na 5:6. Petar Muslim je pogotkom 36 sekundi prije kraja osigurao bod, ali i vrlo vjerojatnu prvu poziciju uoči završnog turnira. Dva kola prije kraja Riječani i dalje imaju tri boda prednosti nad Jugom.

Petrović slomio prst
Bek riječke momčadi Antonio Petrović na utakmici protiv Crvene zvezde u subotu slomio je mali prst na desnoj ruci. Nije ga stoga bilo u sastavu za utakmicu, neće ga prema procjenama u bazenu biti još mjesec dana. Primorjaši su na bekovskim pozicijama dobro ekipirani (Burić, Buljubašić), no sigurno je kako će doprinos crnogorskog vaterpolista osjetno nedostajati na ulasku u završnicu sezone. Petrović će propustiti završni turnir Regionalne lige početkom travnja.

Od prvog plivanja za loptu bilo je jasno da će utakmica biti tvrda i neizvjesna. Iako se iz uvodnog naleta nije zapucalo prema Jugovu kapetanu Bijaću osjetno je bilo da će Primorjaši nastaviti sa dobro prokušanom taktikom u napadu, igrom prema centarskoj poziciji. U drugoj je minuti Radu tako iznudio prvo isključenje koje nije uspio iskoristiti Šetka, no splitski napadač na isteku treće minute ipak zabija pogodak. Vani je bio Macan, Šetka se oslobodio Jugove snage i nakon kratkog vaganja Bijaća uspio pogoditi prvi puta na susretu.

Primorjaši su tada prvi puta iskoristili igrača više, što se u napadu kasnije nije moglo reći za Juga. Obradoviću je lopta ispala u trenutku dodavanja u trećoj minuti kada je van morao Šetka. Nakon Vićanove obrane Obradoviću zagrebački sudac Vlašić isključuje Muslima a trener gostiju Kobeščak zove prvu minutu odmora. Niti iz te situacije dubrovački sastav nije pogodio, pa se na drugoj strani nakon isključenja Boškovića rodila nova mogućnost za prvo odvajanje sastava Ivana Asića. Nakon njegove minute predaha uslijedio je pogodak Radua na asistenciju Šetke. Rumunjski centar samo je prenio loptu bez pogleda prema golu na dodavanje Šetke.

Juga je od pogodaka odvajao samo Frano Vićan. Dobudu je obranio matnu situaciju, izdigavši se iznad vode loptu je iščupao ispod grede u šestoj minuti. Posljednji napad Juga u prvom periodu Primorjaši su isprva dobro osujetili agresivnijom obranom, no poslje isključenja Eleza uspio je na 2:1 smanjiti Nikša Dobud. Bivši Jugov kapetan zabio je na četrdeset sekundi od kraja prvog perioda, Primorjaši nisu uspjeli vratiti stečenu razliku, Buljubašić je pogodio prečku uoči prvog zvuka sirene.

I drugi je period počeo nalik prvom, lopta Burića prema Raduu nije prošla, nije rezultat promijenilo niti Burićevo isključenje u desetoj minuti. Sukno potom gađa novu domaću gredu, domaći sastav ne koristi šestu priliku s igračem više (Boškovićevo drugo isključenje). Jug nije bio kadar to kazniti, ponudio se čitav niz prilika Riječanima za novo odvajanje koje nisu iskoristili. Suknov udarac u dvanaestoj minuti Bijač efektno brani, Sukno je po isključenju Bicarija promašuje, kao i Younger s druge strane. Rezultat iz prve četvrtine stajao je i nakon Bijačeve obrane Muslimu te Vićanove Boškoviću. Jug je izjednačio golom Janovića, crnogorski pucač neobranjivo je pogodio izvana za konačan rezultat prvog dijela. Nakon dvije beogradske u subotu, dogodila se nova četvrtina bez riječkog pogotka. Štoviše, od Raduovog gola za 2:0 pogotka do poluvremena nije bilo, što pretočeno na semafor znači - devet i pol minuta s tendencijom rasta kroz treću četvrtinu.

Jug je mogao povesti iz svog prvog napada u drugom dijelu. Janović je ispred Vićana promašio čisti zicer, dogodilo se to između nove dvije neiskorištene riječke prilike s igračem više. Bijač je branio ono što je išlo u njega, no i Primorje je izdržavalo Jugove napade, pa i onaj iz 19. minute kada je isključen bio Sukno. Domaći je sastav bio u dvostruko više vremena brojčane nadmoći u bazenu, red je bio da se konačno ponovno dogodi vodstvo. Nakon trinaest i pol minuta bez pogotka zabio je Krapić, kapetan domaćih pogodio je sa svoje pozicije onda kada je bilo najpotrebnije. Za novo buđenje publike i impuls elana svojim momcima. Nije Jugu dobro došlo ni isključenje Buljubašića, ali zato jest Primorju treće Boškovićevo. Na samom isteku dvadeset i prve minute pogodio je Muslim za 4:2.Izmjenjuju se do kraja treće četvrtine akcije s obje strane u kojima obrane rade maksimalan posao. Jug u 23. minuti ostaje i bez Dobuda, dobio je centar gostiju isključenje s pravom zamjene nakon duela s Krapićem pred golom svoga vratara Bijača.

Gosti ne dolaze do pogotka niti nakon isključenja Xavija Garcije no iz njihova zadnjeg napada sa sirenom koja je označila kraj treće četvrtine dogodilo se isključenje Muslima koje se u naravi nije dogodilo jer je Sukno prvi doplivao do lopte. Krenula je tada revija peteraca. Najprije je Bijać obranio Suknu, potom je Janović bio nepogrešiv protiv Vićana na suprotnoj strani. Jug je mogao ponovno izjednačiti u 26. minuti kada Markovićev udarac nakon isključenja Xavija blokira riječka obrana. U trenucima kada je trebalo prelomiti utakmicu nakon povratka gostiju obrane su na obje strane radile dobar posao.

Peti je pogodak djelo Sandra Sukna. Onaj koji vuče momčad kroz cijeli sezonu zabio je u 28. minuti za 5:3, no Jug se opet vratio i to u samo 36 sekundi. Najprije je zabio Obradović na isključenju Buljubašića, pogodio je potom uz puno sreće i Janović, zabijen pogodak može zahvaliti riječkom bloku koji je loptu usmjerio od Vićana. U posljednje se tri minute tako krenulo u egalu, sve što su Riječani gradili kroz utakmicu bilo je tada stvar prošlosti. Jug je poveo preko Youngera i poveo 5:6, Australac se našao u prednjem položaju u odnosu na čuvare. Nakon što je Burićev udarac obranio Bijać, Markovićev je udarac osujetio Vićan u isplivavanju. Dogodio se potom Muslimov pogodak s kojim je jedan bod ostao u Rijeci.