Primorjaši ostvarili pobjedu nad Primorcem

Subota, 25. studenog 2017. 20:57 Napisao/la  SC

Primorje EB - Primorac 12:11 (3:1, 5:3, 1:2, 3:5)

Antonio Čunko (Primorje EB) Foto: Valentina Prokić

PRIMORJE EB - PRIMORAC 12:11 (3:1, 5:3, 1:2, 3:5)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 300

Suci: Vlašić (Hrvatska), Matijašević (Crna Gora)

Delegat: Černi (Hrvatska)

PRIMORJE EB: Čubranić 6 obrana, Čunko 3, Brubnjak, Kovačević, Peroš 1, Blažić 2, Tkač 1, Rakovac 2, Petrić, Saftić, Augusti, Paparić 1, Božić, Wallace 2

PRIMORAC: Shubladze 2 obrane, Matković, Crepulja 1, Petrović 2, Gluhaić 3, Gopčević, Mačić 2, Vukmirović, Latinović, Grgurević 2, Vukasović, Paunović 1, Radnjić, Todorović

Igrač više: Primorje EB 6 (9), Primorac 5(11)

Tri isključenja: Kovačević (Primorje EB)

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili su pobjedu u napetoj završnici protiv Primorca.

Primorjaši su utakmicu otvorili dobro. Nakon vodećeg pogotka Blažića i izjednačenja Grgurevića, Primorjaši su dvama pogocima Čunka zaključili prvu četvrtinu vodstvom 3:1.

Druga dionica također je bila odlična. Nakon pogotka Rakovca za 4:1, Peroš je u 11. minuti pogodio za plus četiri, 5:1.

Gosti su smanjivali zaostatak no nedovoljno brzo za raspoložene riječke vaterpoliste koji su na odmor otišli sa plus četiri i rezultatom 8:4.

U trećoj četvrtini domaći su postigli samo jedan pogodak, Wallace je pogodio minutu prije kraja. Gosti su zabilia dva puta za 9:6.

Posljednja četvrtina donijela je neizvjesnost jer su domaći vaterpolisti umalo uspjeli prokockati sve dobro što su napravili od početka susreta.

Prvo je Paparić pogodio za 10:6 u 25. minuti. Gluhaić je sa dva brza pogotka, doveo goste na minus dva 10:8 u 27. minuti.

Mačić je realizirao igrača više i Primorac je u 28. minuti imao samo minus jedan, 10:9.

Čunko je donio malo mira domaćima, ali kratkog vijeka jer je Crepulja iskoristivši igrača više pogodio za 11:10, a zatim je Grgurević na minutu i 35 sekundi do kraja susreta izjednačio 11:11.

No, ipak je Wallace minutu prije kraja donio Primorju pobjedu od 12:11.