Regionalna liga: Cosmin Radu pogotkom u posljednjoj sekundi donio Primorju bodove iz Beograda!

Srijeda, 15. listopada 2014. 21:58 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Partizan - Primorje EB 10:11 (1:2, 4:4, 2:3, 3:2). Radu je zabio sa sirenom nakon čega su uslijedili protesti domaće klupe. Tragičar se u zadnjim stotinkama prometnuo u heroja!

Triglav vaterpolska regionalna liga - Skupina A, 3. kolo

PARTIZAN - PRIMORJE EB 10:11 (1:2, 4:4, 2:3, 3:2)

Bazen na Banjici, Beograd. Gledatelja 400.

Suci: Maro Savinović (Dubrovnik) i Andreja Stanojević (Jagodina)

PARTIZAN: Rističević (8 obrana), Gielen 1, Mandić 5 (1), Vico, Subotić 1, Repanović, Gogov, Jakšić 2, Manojlović, Lazić, Stojanović 1, Asanović, Osmanović, Radonjić

PRIMORJE EB: Vićan (7 obrana), Burić 1, Radu 2, Krapić 1, Rakovac, Sukno 2 (1), Muslim 1, Petrović 1, Mudražija 1, Elez 1, Šetka, Xavi Garcia 1, Čubranić, Vrlić

Igrač više: Partizan 8 (5) Primorje EB 14 (7)

Peterci: Partizan 1 (1) Primorje EB 1 (1)

Tri isključenja: Jakšić (19) Repanović (26)

Odavno nije bilo napetije na jednoj utakmici u kojoj su igrali vaterpolisti Primorja. Predmnijevalo se da će gostovanje kod Partizana u Beogradu biti lako prolazno, no da je semafor označio kraj nekoliko stotinki ranije, Primorje bi se u Rijeku vratilo tek s jednim bodom. Trenuci su dijelili Cosmina Radua da postane tragičar, tri je napada prije tog završnog prokockao, ali mu se sve vratilo u posljednjoj sekundi ogleda na Banjici. Nakon što je na pola minute do kraja upravo Radu učinio prekršaj u napadu, isto je s druge strane ponovio Gielen, pa je lopta vraćena Primorju. Pet je sekundi bilo ostalo do kraja kada je u općoj gužvi netko od Partizanovih igrača isključen, lopta dolazi pred gol za Radua koji zabija za pobjedu Primorja! Uzalud je klupa doamćina skakala, gol su suci s pravom priznali.

Cijela je utakmica odigrana u izjednačenom ozračju. Kad god bi Riječani imali mogućnost za odvajanje, ne bi u tome uspijevali samo zbog svoje nedorečenosti, manjka raznovrsnosti ili vrlo čvrste domaće obrane koja se predstavila u najboljem svijetlu. Za ovu je utakmicu Vladimir Vujasinović imao na raspolganju neke igrače na koje nije mogao računati u prva dva dvoboja Regionalne lige, vratili su se prekaljeni Dušan Mandić, vrlo dobri Nizozemac Gielen, ali i Nemanja Vico. Upravo je Mandić, nesuđena akvizicija Primorja ovog ljeta Riječanima radio najviše problema.

Počelo je vrlo nonšalantno s obje strane, puno se griješilo u fazi napada, tek je Mudražija koji je zaplivao u startnoj postavi zabio izvana za 1:1, u napadu prije kojeg je domaće vodstvo uzeo Jakšić nakon isključenja Xavija. Konačan rezultat prve četvrtine postavio je Sukno iz polukontre, kada se lijepo izvukao na desnu vratnicu Rističevića. Domaći je golman u posljednjem napadu prvog perioda izašao kao pobjednik nakon duela sa Suknom, nakon što je isključen bio Gielen. Nisu omeli igrače Partizana problemi s osobnim prekršajima koji su im se pojavili već nakon prvih deset minuta. Gielen, Jakšić i Repanović imali su po dva isključenja, a od tada, pa skoro do samog kraja vodilo je Primorje.

Najprije je Radu izborio peterac, u jednoj u nizu akcija koje su išle na riječke centre. U tim se situacijama Radu bolje snalazio od Krapića, a nerjetko bi gosti igrali i sa dva igrača na 'sidrunu', prikljičivali bi se Šetka ili Burić. Iz kaznenog je udarca pogodio Sukno. Već u sljedećem napadu domaćih vani su i Burić i Šetka, pa Jakšić nije imao većih problema s korištenjem matne situacije za Partizan. Štoviše, nakon desete minute ponovno je bilo izjednačeno, Mandić je lob-udarcem prevario Vićana. Zabio je potom Petrović nakon rukometnog 'prebrojavanja' koje je omogućio Jakšić svojim novim isključenjem, a ubrzo i Krapić postavlja na 3:5, također u situaciji s igračem više.

Partizan do poluvremena uspijeva vratiti na tek jedan pogodak zaostatka i ne dopustiti planirani laki hod gostiju. Subotić najprije izvana za domaće, potom Burić na isti način za goste postavljaju na 4:6, ne bi li Mandić zabio iz peterca za konačan rezultat prvog poluvremena. Bila je to tek naznaka prave drame, koja je i u drugom poluvremenu počela u polaganom tempu. Xavi zabija za 5:7 na isključenje Manojlovića, potom izvana ponovno pogađa neugodni Mandić. Muslim koristi treće isključenje Jakšića, a u sljedećem napadu pogađa i jednu od brojnih vratnica nakon što je isključen Asanović. Prva prilika za odlazak na tri gola prednosti nije iskorištena kada su se Sukno i Elez prekombinirali u 20. minuti, druga minutu kasnije kada Rističević skida zicer Xaviju Garciji, oporavljeniku nakon ozljede. Nisu te prilike pokolebale Dušana Mandića, zabio je za 7:8 i unio još malo nervoze u riječku momčad. Konačnih 7:9 uoči posljednjih osam minuta postavlja Elez, sretno i spretno.

Gielen je otvorio golijadu u posljednjoj četvrtini, čijim su početkom vladale dobre obrane. Šetka je najprije pucao u blok, ne bi li Radu iskamčio isključenje Mandića i zabio za 8:10. Mogli su domači i brže do priključka da Subotiću četiri minute prije kraja na dva metra nije ispala lopta u trenutku udarca, no vratili su se golovima Stojanovića i Mandića iz projektila na 0.58 do kraja susreta. Uslijedila je već opisana završnica, s rumunjskim herojem. Tri vezana neiskorištena napada osobno je potpisao, ali i pogodak zlata vrijedan za očuvanje maksimalnog učinka nakon tri kola Regionalne lige.