Subota, 07. ožujka 2015. 19:23 Napisao/la  SC

Vaterpolisti Primorja u prve dvije četvrtine nisu postigli niti jedan pogodak

Utakmica 19. kola Triglav Regionalne lige – Lige za prvaka

CRVENA ZVEZDA - PRIMORJE EB 7:8 (2:0, 1:0, 3:6, 2:2)

Bazen SRC Milan Gale Muškatirović. Gledatelja: 100.

Suci: Mihajlo Ćirić (Beograd), Miodrag Stefanović (Beograd).

Delegat Nikola Marjanović (Zemun).

CRVENA ZVEZDA: Draksimović ( 8 obrana), S. Rašović, Drašović, Tankosić 1, Jovanović, Eškert 2, Bielić, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Njegovan, Rackov 1, Obradović 1, Todorovski, Jović.

PRIMORJE ERSTE BANKA:  Vićan, Burić 2, Radu 1, Krapić, Peroš, Sukno 2 (1), Muslim 2, Petrović, Mudražija, Elez, Šetka, Garcia, Lazović (10 obrana), Buljubašić 1.

Igrač više: Crvena Zvezda 6/3 , Primorje EB 9/3.

Peterci: Crvena Zvezda -, Primorje EB 1/1.

Tri isključenja: Drašović (24').

Isključenje s pravom zamjene: S. Rašović (26'), Muslim (26').

Vaterpolisti Primorja EB teškom su mukom iščupali pobjedu u Beogradu, u gostima kod Crvene zvezde. Riječki vaterpolisti su prve dvije četvrtine bili bez pogodaka! Teško da se itko može prisjetiti kada se to posljednji put dogodilo.

Utakmicu su otvorili domaćini sa dva gola, prvo pogađa Rašović, a zatim Obradović. Primorjaši u prvoj četvrtini nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina, iako su četiri puta imali igrača više.

Ista priča nastavila se i u drugoj četvrtini. Domaće vodstvo povisuje Eškert, a riječki vaterpolisti četvrtinu završavaju sa nulom u rubrici pogodaka.

No, u trećoj četvrtini, kada je vrag odnio šalu, Primorje ubacuje u višu brzinu i stiže do 3:3. Mrežu domaćih tresli su Radu, Sukno te Muslim. U 22. minuti golom Ranđelovića Zvezda ponovno u vodstvu, ali u slijedećem napadu Burić koristi prvog od sedam igrača više za 4:4. Dvije minute poslije Primorje ima prvo vodstvo na utakmici, kada pogađa Muslim. Do kraja četvrtine Eškert i Burić svojim drugim pogocima postavljaju konačnih 5:6.

U posljednjih osam minuta obje momčadi postižu po dva gola. Kod domaćina Rackov i Tankosić, a kod gostiju Sukno i Buljubašić. Treba istaknuti golmana Primorjaša Dejana Lazovića, koji je zabilježio deset obrana.