LEN EURO CUP

Primorje EB ostvarilo uvjerljivu pobjedu na kraju godine

Subota, 09. prosinca 2023. 22:26 Napisao/la  SC

Primorjaši godinu zaključili rezultatski takvom pobjedom da su na kraju zauzeli prvo mjesto u skupini

LEN Euro kup - 6. kolo

PRIMORJE EB - BVSC ZUGLO 19:10 (4:4, 5:1, 5:3, 5:2)

Vaterpolisti Primorja EB kalendarsku godinu završili su pobjedom (19:10) protiv mađarskog BVSC Zuglo u zadnjoj utakmici u skupini LEN Euro Cupa.

Uspješnu godinu zaključili su rezultatski takvom pobjedom da su na kraju zauzeli prvo mjesto u skupini, imaju bolju gol-razliku nakon što su u Budimpešti izgubili s 9 golova razlike (13:22).

Na Bazenima Kantride zadnju utakmicu ove godine igrale su dvije momčadi koje su ranije osigurale plasmane u osminu finala LEN Euro Cupa, igralo se za prestiž, a Primorje EB ove sezone igra prestižni vaterpolo.

Minutu i pol prije kraja prve četvrtine gosti su vodili 4:2, ništa nije slutilo rasplet u nastavku.

Serijom 5:0 počela se igrati utakmica u kojoj je riječka prednost polako ali sigurno rasla, na kraju je  ostvarena pobjeda od +9 u što je malo tko vjerovao prije utakmice.

Minutu i pol prije kraja Kadivec je pogodio za 19:10, mogla je razlika na kraju biti i veća.

Rastanak s navijačima obilježio je gromoglasni pljesak s tribina na kraju godine u kojoj se na Kantridu vratio vrhunski vaterpolo.

U drugoj utakmici 6. kola Šabac je pobijedio (14:4) Waspo 98 Hannover.

Poredak: VK Primorje EB 12, BVSC Zuglo 12, Šabac 9, Waspo 98 Hannover 3