Primorjaši u lovu na bodove i gol-razliku, igra u prvoj četvrtini i dalje glavni problem

Subota, 06. prosinca 2014. 01:26 Napisao  Patrik Mršnik

Odigrali smo jako kvalitetnu utakmicu. Primili smo svih pet golova u igri s igračem manje, što znači da im nismo dopustili da zabiju lagan gol iz igre, rekao je Frano Vićan

Stopostotna riječka vaterpolska priča u Triglav Regionalnoj ligi traje i dalje. I nakon devet kola momčad Ivana Asića ne zna za ništa osim pobjede, scenarij sličan mnogim prethodnima dogodio se u Zagrebu ovoga petka. Finalisti prošlosezonskog Prvenstva Hrvatske mogli su parirati Primorju tek u prvom poluvremenu. Uz već poslovično nešto slabiju igru riječke momčadi u u prvoj četvrtini, to su bili jedini problemi za vodeću momčad skupine A na Savi. Iako su Zagrepčani u lokalnim nedijima najavljivali žešći otpor, nije ih išlo posebice izvana. Mladi gromovnici (Bašić, Vukičević, Živković) nisu bili suviše opasni, brzo su se iz njihovih redova opskrbili osobnim pogreškama, pa je u nastavku i intenzitet zagrebačke obrane umnogome oslabio.

Finale Kupa na rasporedu od 14 sati
Muke po HTV-u nastavljaju se, barem kada je vaterpolo u pitanju. Povjerenik Hrvatskog Kupa, nekad ponajbolji vaterpolist svijeta Milivoj Bebić, izvjestio je  novinare o terminu odigravanja finala. Primorjaše u subotu, 20. 12., očekuje polufinale protiv zagrebačkog Medveščaka (17 sati), dok bi se dan kasnije u finalu protiv pobjednika ogleda između Mladosti i Juga trebali naći u ranom terminu od 14 sati. Razlog je u jedinom slobodnom televizijskom terminu, HTV 2 će biti zatrpan zbog finala ženskog EP-a u rukometu.

Problem riječke prve četvrtine poprimio je ozbiljne konture. Mađarski Szolnok nije im oprostio, pa je nakon dvanaest minuta igre bilo 2:6, Mladost je ponovno poslala upozorenje koje je splasnulo odmah nakon treće četvrtine. Da se nešto u početnim minutama igre Primorja mora promjeniti, jasno je, jer u utakmicama s jačim protivnicima taj se problem redovno ponavlja. Važno je to i iz aspekta drugoga kruga Regionalne lige. Prenose se u njega bodovi, ali i gol-razlika ostvarena u duelu s ostatkom iz društva kojeg će stvoriti prve četiri momčadi u skupini A. Uz Primorje i Mladost, vjerovatni će sudionici Lige za prvaka biti srpski predstavnici Radnički i Partizan. Primorje i Jug su na istom nivou, bit će zanimljivo u preostalih pet kola do kraja prve faze natjecanja.

Što se tiče apsolviranog u Zagrebu, Primorjaši su zadovoljni, barem prema riječima vratara Frana Vićana.

- Odigrali smo jako kvalitetnu utakmicu. Primili smo svih pet golova u igri s igračem manje, što znači da im nismo dopustili da zabiju lagan gol iz igre. Vraćali smo se na vrijeme u zonu i puštali ih da pucaju iz vana, što im nikako nije išlo. Naša je pobjeda zaslužena, okrećemo se stoga novim obvezama koje nas uskoro očekuju, rekao je Vićan.

Dio Primorjaša u ponedjeljak će krenuti put francuskog Montpelliera gdje će se dan kasnije odigrati utakmica 2. kola Svjetske lige protiv domaće reprezentacije. U kadru su i ovoga puta Damir Burić, Ivan Buljubašić, Sandro Sukno i Petar Muslim, bio bi zasigurno i Anđelo Šetka da ne mori probleme s lijevim ramenom. I dalje je njegov problem u fazi pregleda i kontrola, traži Šetka dodatna mišljenja o tome treba li se podvrgnuti operativnom zahvatu ili se sve može riješiti nekim jednostavnijim oblikom terapije.