Regionalna liga: Primorjaši lako s Jadranom, Anđelo Šetka najefikasniji u domaćim redovima

Srijeda, 25. veljače 2015. 18:57 Napisala  Valentina Prokić

Utakmica 3. kola Lige za prvaka: Primorje EB - Jadran HN 14:6 (4:1, 3:1, 5:2, 2:2). Primorjaši su su već nakon tri minute imali vodstvo od 3:0

Vaterpolska Triglav regionalna liga - 3. kolo

PRIMORJE ERSTE BANKA - JADRAN HERCEG NOVI 14:6 (4:1, 3:1, 5:2, 2:2)

Bazeni Kantrida. Gledatelja: 300.

Suci: Tiozzo i Banovac (Split). Delegat: Prvan (Split)

PRIMORJE EB: Vićan (9 obrana), Burić 1, Radu 2, Krapić 1, Peroš, Vrlić, Rakovac 1, Petrović, Mudražija, Elez 1, Šetka 5 (2), Garcia 1, Lazović (5 obrana), Buljubašić 2

JADRAN HN: Kandić (8 obrana), Giga, Popadić, Sekulić 4 (1), Vidović, Porobić, Baničević, Sarić 1, Mijušković, Spaić, Drašković 1, Bitadze, Tešanović (1 obrana), Radović

Igrač više: Primorje EB 4 (6), Jadran HN 1 (4).

Peterci: Primorje EB 2 (2), Jadran HN 1 (1)

Tri isključenja: Baničević (8)

Vaterpolisti Primorja EB goste iz Herceg Novog dočekali su bez ozlijeđenog Petra Muslima i gripoznog Sandra Sukna, dok je Antonio Petrović kojega muči ozlijeda ramena, veći dio susreta prosijedio na klupi. No, bez obzira na probleme, Primorjaši su rutinski ostvarili još jednu pobjedu.

Nakon dva i pol mjeseca vratio se u punom sjaju Anđelo Šetka.  Raspoloženi Šetka zabio je pet golova. Kod Hercegnovljana parirao mu je kapetan Luka Sekulić s četiri pogotka. Raspoloženi su bili i vratari, Frano Vićan je u tri četvrtine nanizao devet obrana, pet ih je dodao u posljednjoj četvrtini Dejan Lazović. Vratar gostiju Slaven Kandić zabilježio je osam obrana.

Primorjaši su su već nakon tri minute imali vodstvo od 3:0. Niz je otvorio Šetka pogotkom iz peterca, a nastavili su ga Garcia i Radu. Gosti su svoj prvi gol također postigli iz peterca kojeg je skrivio Krapić. Pogodio je Sekulić u 5. minuti. Iz prve četvrtine još jedan detalj, vrlo brzo, a slobodno možemo dodati i efektno, tri osobne pogreške učinio je Bojan Baničević tako da je gostujući trener Vladimir Gojković ostao bez važne karike na poziciji braniča. Četvrtinu je zaključio Šetka još jednim golom iz peterca.

Mladost – Jug CO 10:14
Mladost: Pisk (2 obrana), Anzulović, I. Milaković, Jajčinović, Dašić, Brčić (1), Capan, Buha, Pavičić (2), I. Živković, Vukičević (3), Bašić (3), Jukić (2 obrane), Lozina (1).
Jug: Bijač (12 obrana), Macan, Bošković (2), Janović (3), Younger, Fatović, Marković (2), Bušlje (2), Visković (2), Dobud (1), Bicari (1), Obradović (1), Popadić-Batina, Ivanković.

Anđelo Šetka je i u drugoj četvrtini nastavio kako je počeo. Još je dva puta svladao gostujućeg vratara Slavena Kandića, koji je u prvih 16 minuta ostvario šest obrana, jednako koliko i Frano Vićan na drugoj strani. Doduše, u drugoj četvrtini prvi gol Primorjaši preko Rakovca zabijaju tek nakon četiri minute i deset sekundi. Na odmor su vaterpolisti Primorja otišli s visokih pet golova viška 7:2.

Serijom od 4:0 u trećoj četvrtini, domaći vaterpolisti stigli su u 22. minuti i do najveće prednosti 11:2. Rezultat je smanjio najefikasniji gostujući igrač Luka Sekulić, koji je bio i jedini strijelac za Jadran u tom dijelu utakmice.

U posljednjoj dionici utakmice trener Asić priliku je na golu dao Dejanu Lazoviću. Njegov kolega iz crnogorske reprezentacije Jovan Sarić upisao se u strijelce u 26. minuti i smanjio prednost domaće momčadi na 12:5. Još su dva puta Primorjaši zatresli gostujuću mrežu, prvo Elez, a zatim i Buljubašić.

Utakmicu je zaključio Drašković, koji je 20 sekundi prije kraja susreta pogodio za konačnih 14:6.

Rezultati 3. kola Lige za prvaka: Radnički - Crvena zvezda 8:10, HAVK Mladost - Jug CO 10:14, Primorje - Jadran 14:6,
Poredak Liga za prvaka: 1. Primorje EB 25 bodova (gol razlika +54), 2. Jug CO 24 boda (+44), 3. Radnički Kragujevac 14 bodova (+2), 4. HAVK Mladost 10 bodova (-7), 5. Jadran Herceg Novi 9 bodova (-15), 6. Partizan (utakmica manje) 7 bodova (-22), 7. Crvena zvezda 7 bodova (-32), 8. Mornar BS (utakmica manje) 6 bodova (-24).