Liga prvaka: Primorje rutinski svladalo njemačkog prvaka, Spandau bez šansi na Kantridi

Srijeda, 14. siječnja 2015. 20:12 Napisao  Patrik Mršnik

Skupina B, 3. kolo: Primorje EB - Spandau 04 11:5 (4:1, 4:1, 1:1, 2:2). Primorjaši su uvjerljivom pobjedom protiv njemačkog prvaka otvorili 2015. na Kantridi

Liga prvaka - Skupina B, 3. kolo

PRIMORJE EB - SPANDAU 04 11:5 (4:1, 4:1, 1:1, 2:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja 700.

Suci: Balazs Fekete (Mađarska) i Stanko Ivanovski (Crna Gora). Delegat: Angel Moliner Mollins (Španjolska)

PRIMORJE EB: Vićan (5 obrana), Burić, Radu 4, Krapić, Buljubašić, Sukno 1, Muslim 1, Petrović, Mudražija, Elez 2, Peroš, Xavi Garcia 3, Lazović

SPANDAU 04: Hohne (5 obrana), Famera, Schlanstedt, Ćuk 1, Preuss, Jungling, Marković, Miers, Stamm 1, Oeler, Restović 3, Donner, Hebisch

Igrač više: Primorje EB 11 (5) Spandau 04 10 (4)

Peterci: Primorje EB - (-) Spandau 04 - (-)

Tri isključenja: Famera (28), Schlanstedt (30)

Isključenje s pravom zamjene: Sukno (14)

Njemački prvak nije imao puno šansi u ogledu s jakim Primorjem. Riječani su u bazenu pokazali da na njih nije utjecala kratka zimska stanka i upisali su drugu pobjedu u ovosezonskom nadmetanju u Ligi prvaka. Na Kantridi je uvjeljivo započeta priča u 2015. godini. Ako se po jutru dan poznaje i ona će obilovati vrhunskim predstavama.

Na prvi pogodak čekalo se dosta dugo. Primorjaši su morali namjestiti ruku, gosti su se pak tražili pred Vićanovim golom kroz dva slabašna udarca Marka Stamma. U trećoj minuti Radu je pokupio odbijanac pred golom Hohnea i zabio prvi put na utakmici. Recept dublje postavljene zonske obrane domaćina urodio je plodom u utakmici, Nijemci su tek uspijeli izjednačiti u četvrtoj minuti, upravo preko kapetana Stamma nakon isključenja Petrovića. Odmah potom nije uspio pogoditi Xavi, ispriječila se vratnica, no ispostavilio se da je time samo odgođeno nužno - povratak Primorja u prirodnu poziciju. Ono što nije za rukom pošlo Xaviju uradio je Elez proguravši loptu izvana ispod Hohneove ruke za 2:1. U šestoj minuti već je bilo 3:1, Xavi je ponovo pogodio s desne strane, lijepim lob-udarcem matirao je vratara njemačkog prvaka. U toj je fazi utakmice već prestala rezultatska neizvjesnost, posebice nakon što gosti nisu iskoristili igrača više kada je isključenje zaradio Burić. Protiv izrazito efikasnog Primorja nije se moglo, posebice krajem prve četvrtine kada je obrana dvaput izblokirala udarce Spandaua izvana. Prvi period završen je na najljepši način, topovskim udarcem Sukna s osam metara, protiv kojeg i puno bolje obrane s vratarima svjetskog glasa imaju mnogo problema. Lijepa prednost na semaforu stvorila se već nakon uvodnih osam minuta, što je dosta atipično kada se pogledaju dosadašnje partije Primorja ove sezone.

Nije se krenulo dizelaški, a kada je tako, onda je pitanje samo kolikom će razlikom završiti susret Primorja u njihovu korist. Peti domaći pogodak dogodio se u četrdesetoj sekundi druge četvrtine. Njemački sastav tada je prvi put imao igrača manje, što je znalački iskoristio Petar Muslim. Nadovezao se ponovo tada i Radu za 6:1, rumunjski se centar na već dobro poznat način otrhvao prijetnji dva čuvara i pogodio. Spandau je već nakon deset minuta bio pomiren sa sudbinom prosječnog sudionika Regionalne lige koji iz Rijeke ode s jednakim omjerom primljenih pogodaka u jedinici vremena. Mateo Ćuk je smanjio početkom 13. minute na 6:2, zagrebački je centar u redovima Spandaua zabio iz neposredne blizine Vićanova gola po isključenju Buljubašića. Hrvatski prvak je po isteku četrnaeste minute pogodio još jednom, autor sedmog domaćeg pogotka je Xavi Garcia na isključenje Famere. Do kraja poluvremena pogodio je i Cosmin Radu za konačnih 8:2, no Primorje je ostalo bez Sandra Sukna. Dubravački topnik iznad vode je udario gostujućeg kapetana Stamma u 14. minuti i time zaradio isključenje s pravom zamjene.

I bez njega Riječani su lako očuvali prednost od šest golova s poluvremena. Štoviše, istu su povećali u 18. minuti kada na isključenje Matea Ćuka poentira Elez, gostujući je sidrun izbačaj skrivio još pred vratima Primorja kada se odgurnuo u pokušaju vraćanja u obranu. Primorje se nastavilo uspješno braniti, udarac Oelera na igraču više Vićan je ukrotio, obrana mu je pomogla kod udarca Restovića u 20. minuti. Treći je period obilovao isključenjima, po četiri su se dogodila sa svake strane do 23. minute i pogotka Restovića po isključenju Petrovića. Kao utješna nagrada njemačkom prvaku ostaje izjednačen rezultat treće četvrtine, no kod rezultata 9:3 uoči zadnjih osam minuta malo su razloga za sreću imali izabranici crnogorskog trenera Petra Kovačevića. Svoj drugi pogodak za 9:4 zabio je Restović na isključenju Eleza u trenucima kad je Primorje upalo u crnu rupu ne zabivši pogodak čitavih deset minuta.

Zabio je u 28. minuti konačno Radu deseti pogodak Riječana, krenula je pjesma domaćih navijača, a šesti se bod i službeno mogao staviti na konto Primorja. Pogađali su još Xavi Garcia na jednoj odnosno Restović na drugoj strani za konačnih 11:5 i Sljedeća obveza u Ligi prvaka je ujedno i novo gostovanje kod Partizana u Beogradu, 28. siječnja u četvrtom kolu skupine B.