Liga prvaka: Primorje poraženo u Gružu, Vjeko Kobeščak debitirao pobjedom na klupi Juga

Srijeda, 04. ožujka 2015. 20:43 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Jug CO – Primorje EB 9:6 (2:3, 2:0, 3:1, 2:2).  Primorje više od dvije četvrtine nije postiglo pogodak, ukupno 17 minuta!

Liga prvaka - 6. kolo

Jug CO – Primorje EB 9:6 (2:3, 2:0, 3:1, 2:2)

Bazen u Gružu. Gledatelja 800.

Suci: Stavropulos (Grčka) i Severo (Italija). Delegat: Perišić (Srbija).

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (9 obrana), Macan, Bošković (3), Janović (3), Younger (1), Ivanković, Marković, Bušlje, Visković, Dobud, Bicari (1), Obradović (1), Popadić

PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan (15 obrana), Burić, Radu (2), Krapić, Buljubašić, Sukno (2), Muslim (1), Petrović, Mudražija, Elez, Šetka, Garcia (1), Lazović

Igrač više: Jug CO 10/3, Primorje EB 13/2

Peterci: Jug CO 1/1, Primorje EB -

Vaterpolisti Juga pobijedili su Primorje u debiju novog trenera Vjekoslava Kobeščaka. Nakon dva uvjerljiva poraza Jug je napokon dočekao pobjedu protiv najvećeg rivala, ulog su bila tri boda u skupini europske Lige prvaka, te borba za pozicije jedan, dva i tri. Još uvijek se ne zna tko će s kojeg mjesta doći na završni turnir europske Lige prvaka u Barcelonu krajem svibnja: Jug CO, Primorje EB i Szolnok.

Dolaskom novog trenera promijenilo se pristup igrača Juga, koji su vrlo borbeni. Što se tiče obrane dovoljno je reći da Primorje EB nije više od dvije četvrtine postiglo pogodak, ukupno 17 minuta!

Jug CO je serijom 5:0 od 2:3 stigao do vodstva 7:3! Raspoloženi Frano Vićan ovog puta nije bio prevaga. Miho Bošković je otvorio i zatvorio utakmicu pogocima, osjetio se povratak Dobuda.

Liga prvaka, Skupina B:
1. kolo, Beograd: Partizan - Galatasaray 10:7; Berlin: Spandau 04 - Jug CO 8:9, Szolnok: Szolnok - Primorje EB 13:12;
2. kolo, Istanbul: Galatasaray - Primorje EB 4:10, Berlinu: Spandau 04 - Szolnok 7:17, Beograd: Partizan - Jug CO 3:5,
3. kolo, Rijeka: Primorje EB - Spandau 04 11:5, Dubrovnik: Jug CO - Galatasaray 11:5, Szolnok: Szolnok - Partizan 12:7,
4. kolo, Dubrovnik: Jug CO - Szolnok 11:9, Beograd: Partizan - Primorje EB 7:11, Istanbul: Galatasaray - Spandau 04 11:8,
5. kolo, Rijeka: Primorje EB - Jug CO 10:5, Berlin: Spandau 04 - Partizan 8:6, Szolnok: Szolnok - Galatasaray 15:11,
6. kolo, Dubrovnik: Jug CO – Primorje EB 9:6, Istanbul: Galatasaray – Szolnok 12:17, Beograd: Partizan – Spandau 04 8:6.
7. kolo, srijeda, 25. ožujka, Szolnok: Szolnok - Jug CO, Rijeka: Primorje EB - Partizan, Berlin: Spandau 04 - Galatasaray.

Poredak: :1. Szolnok 15 bodova (83:60), 2. Jug CO 15 bodova (50:41), 3. Primorje EB 12 bodova (60:43), 4. Partizan 6 bodova (41:49), 5. Galatasaray 3 boda (50:71), 6. Spandau 04 3 boda (42:64).