SVJETSKI GIMNASTIČKI KUP

Sofia Mešter sedma u finalu u prvom seniorskom nastupu

Subota, 06. travnja 2024. 20:30 Napisao/la  SC

Dva srebra i broncu osvojili su hrvatski reprezentativci prvog finalnog dana na 15. DOBRO World Cupu u Osijeku koji je službeno otvorio potpredsjednik Vlade RH Ivan Anušić!

Sara Šulekić srebrna je na dvovisinskim ručama, dok smo na postolju konja s hvataljkama imali dvojicu medaljaša – srebrnog Filipa Udea i njegovog brončanog klupskog kolegu Marka Samboleca.

U preostalim hrvatskim finalima, Tijana Korent zauzela je 5. mjesto na preskoku, Aurel Benović bio je 7. na tlu, baš kao i Sofia Mešter na dvovisinskim ručama.

U premijernom nastupu u Osijeku najmlađa članica naše reprezentacije, 15-godišnja Riječanka Sofia Mešter, bila je 7. na dvovisinskim ručama sa 11.900 (5.0).

- Ovo je bilo moje prvo seniorsko natjecanje u karijeri, prvi Svjetski kup i uspjela sam nastupiti u finalu. Zadovoljna sam. Bilo je većih pogrešaka, ali uspjela sam odraditi vježbu bez pada i ponosna sam na sebe, rekla je Mešter.

Od velike gimnastičke karijere oprostio se Robert Seligman, jedan od najvećih hrvatskih sportaša kojemu se njegov Gradski vrt posebno naklonio za sve što je dao gimnastičkom sportu.