Slovensko prvenstvo: Dangubićeva momčad iznenadila prvaka, Maribor doživio prvi poraz

Subota, 25. studenog 2017. 23:07 Napisao/la  SC
Filip Dangubić i suigrači proslavili pobjedu protiv sudionika Lige prvaka

Filip Dangubić igrao je u pobjedi (2:1) Celja protiv Maribora.

U 17. kolu nogometaši Celja priredili su veliko iznenađenje, Maribor je doživio prvi poraz ove sezone.

Slovenski prvak sudionik je Lige prvaka, ovog tjedna uspio je ostati neporažen (1:1) u utakmici protiv Spartaka u Moskvi.

U Celju momčad Darka Milaniča primila je dva pogotka (Vancas 47, Sauperl 90) prije nego što je Tavares u 95. minuti ublažio poraz iz kaznenog udarca.

Andrija Filipović, nekadašnji igrač Rijeke i Juventusa, igrao je od 87. minute za Goricu u još jednoj utakmici koja je iznenadila rezultatom.

Posljednjeplasirani Ankaran Hrvatini osvojio je bod u Gorici iako je u 61. minuti gubio 0:2.

Štoviše, Ankaran je pogodak (Meledje 82) za poravnjanje postigao s igračem manje nakon što je Nkama isključen u 80. minuti.

Mihovil Klapan nije igrao za Ankaran.

Utakmice 17. kola: Celje - Maribor 2:1, Gorica - Ankaran Hrvatini 2:2, Triglav - Domžale 0:1, nedjelja: Olimpija - Krško, Aluminij - Rudar

Poredak: Maribor 40, Olimpija 37, Domžale 28, Rudar 26, Celje 24, Gorica 23, Aluminij 16, Krško 16, Triglav 11, Ankaran Hrvatini 8