Celje prvi put u klupskoj povijesti postalo prvak, Dario Vizinger pogotkom osigurao titulu

Srijeda, 22. srpnja 2020. 20:14 Napisao/la  SC

Celje i Olimpija odigrali neodlučeno (2:2) u zadnjem kolu, Miral Samardžić i Roman Bezjak pognutih glava napustili Celje

Dario Viznger (desno) slavi pogodak vrijedan trofeja

Celje je prvi put u klupskoj povijesti postalo slovenski prvak nakon što je u zadnjem kolu odigralo neodlučeno protiv Olimpije (2:2).

Dario Vizinger postigao je u 64. minuti pogodak kojim je Celje povelo 2:1, pogodak bivšega igrača Rijeke pokazao se presudnim.

Olimpija je do kraja utakmice uspjela izjednačiti, Elsnik je zatresao mrežu u 74. minuti.

Dočekali su nogometaši Celja kraj utakmice u svom kaznenom prostoru, uspjeli su izdržati nalete Olimpije i ući u klupsku povijest kao prva generacija koja je postala prvakom.

Celje je povelo u 34. minuti Kerinovim pogotkom, Elsnik je prvi put izjednačio u 58. minuti.

U početnoj postavi Olimpije igrala su dvojica igrača koji su u riječkom nogometu ostavili dublji trag od Vizingera, kapetan Miral Samardžić i Roman Bezjak pognutih su glava napustili Celje.

Momčad Dine Skendera ima najboljega strijelca lige, Ante Vukušić postigao je 26 pogodaka.

Dario Vizinger postigao je 23 pogotka.

Slobodan Grubor doživio je uvjerljivi poraz u zadnjem kolu, Maribor je osvojio tri boda u Kidričevu trima pogocima u završnici utakmice.

Strijelci za momčad Sergeja Jakirovića bili su Dervišević (61), Mitrović (76), Bajde (83), Kronaveter (85), pogodak za Aluminij postigao je Vrdoljak (67).

Aluminij je sezonu završio na 5. mjestu, Mura je pobjedom u Sežani pretekla Aluminij u zadnjem kolu.

Olimpija je na kraju završila na trećem mjestu zbog slabijeg međusobnog omjera s Mariborom.

Utakmice 36. kola: Aluminij - Maribor 1:4, Bravo - Rudar 1:1, Domžale - Triglav 2:1, Tabor Sežana - Mura 1:2, Celje - Olimpija 2:2

Poredak: Celje 69, Maribor 67, Olimpija 67, Mura 56, Aluminij 55, Bravo 49, Tabor Sežana 46, Domžale 43, Triglav 32, Rudar 12