KVALIFIKACIJE ZA DRUGU HNL

Opatija postala drugoligaš prvi put u klupskoj povijesti

Nedjelja, 19. srpnja 2020. 19:55 Napisao/la  Igor Vranić

Opatija pobijedila Mladost rezultatom 3:1, Weitzer, Jukičić i Josip Rudan pogocima osigurali ovoj generaciji igrača posebno mjesto u klupskim analima

Uzvratna kvalifikacijska utakmica za plasman u Drugu HNL

OPATIJA - MLADOST 3:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja 1000

Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo) 6,5

Strijelci: 1:0 Weitzer (29), 1:1 Marović (74), 2:1 Jukičić (75), 3:1 J. Rudan (90)

Žuti kartoni: Radošević (42), Weitzer (63), Furijan (74), Jukičić (76), Crnojević (79), Baniček (85), Malinić (86), Mihaljević (90+2)

OPATIJA: Iveša -, Malinić 7, Jukičić 7, Bertoša 7, J. Rudan 7, Glavaš 6, Furijan 6, Weitzer 7, Bogolin 6 (79 T. Rudan -), Matulja 6,5 (67 Lazić -), Pejanović 6,5 (89 Kurilić -)

MLADOST PETRINJA: Đurđek 5, Đusi 5 (71 Marović -), Crnojević 5, Bezić 5 (38 Lihić 5), Radošević 5,5, Lovrek 5,5, Korečić 5,5, Galonja 5, Abramović 5 (46 Baniček 5), Cerjak 5 (72 Mihaljević -), Dumbović 5 (72 Hrnčević -)

Nogometaši Opatije pobjedom protiv Mladosti zauzeli su posebno mjesto u klupskim analima, prvi put u povijesti Opatija će igrati drugoligaški nogomet.

U 7. minuti Matulja je u padu iz okreta loptu poslao u bližu vratnicu, napadač Opatije zamalo je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i postao strijelac!

Ispalo je da je to bila jedina izgledna prilika Opatije u prvih pola sata utakmice, kada se igralo slično kao u Petrinji.

Ni jedna momčad nije uspjela uspostaviti protok lopte, ulog je očito bio velik.

Razlika je bila u tome što je opatijska momčad zauzela domaćinski stav, stala je visoko i stalno držala impresionirane goste na njihovoj polovici.

Iako se u svakom duelu vidjela razlika u kvaliteti, nedostajalo je u domaćoj momčadi više mirnoće da bi igra postala svrsishodna.

U 29. minuti Weitzer je slijeva s poludistance tako izveo slobodan udarac da vratar Đurđek nije stigao zatvoriti prvu vratnicu, Opatija je povela atraktivnim pogotkom igrača lucidnih poteza iznenađenja - 1:0.

Đurđeka je svakako iznenadio!

Pogodak je uočljivo oslobodio pritiska domaće igrače, Glavašov udarac (32) bio je ozbiljna prijetnja za Đurđeka.

Promijenio se pristup pred kraj poluvremena, opatijska se momčad povukla i prepustila posjed gostima.

Ništa gosti nisu napravili osim gužve u 39. minuti, kada je lopta nekontrolirano letjela kaznenim prostorom i na kraju odletjela preko gola kada je stigla do Abramovića.

U drugom se dijelu igralo slično kao u prvom, što je značilo da će najveća opasnost biti prekidi.

U 51. minuti Weitzer iz prekida prizmeno odigrao Pejanoviću, koji je zdesna snažnim udarcem loptu poslao zamalo iznad vratnice.

Nakon razdoblja obostrano rastrgane igre tijekom koje je opatijska momčad ustuknula, u 71. minuti gostujući trener promijenio je trojicu igrača, odmah se isplatilo.

U 74. minuti Marović je nakon prekida uspio glavom skrenuti loptu ispred Iveše za veliko slavlje gostiju - 1:1.

Nije dugo trajalo!

Minutu kasnije Weitzer je okomito ubacio iz prekida, Jukičić je na 6 metara visoko skočio i glavom poslao loptu u mrežu - 2:1.

Opatijci do kraja utakmice više nisu dozvolili gostima da pomisle o drugoj ligi!

Kako je vrijeme prolazilo, gosti su sve više padali trkački.

U 84. minuti Pejanović je loptu poslao u Đurđeka, uslijedilo je razdoblje tijekom kojega se gostujuća obrana počela otvarati i riskirati.

U 90. minuti Opatija je definitivno postala drugoligaš u režiji braće Rudan!

Toni Rudan ostao je sam na rubu kaznenog prostora, snažnim udarcem loptu je poslao u vratnicu, lopta se odbila do Josipa Rudana, koji je pogodio nezaštićenu mrežđu - 3:1.

Treba reda radi spomenuti da su obje klupe tražile kaznene udarce: u 49. minuti kazneni su udarac tražili  domaćini (Matulja/Radošević), u 62. isto su tražili gosti (Cerjak/Furijan)