OŠK OMIŠALJ

Anas Sharbini debitirao, nije dugo ostao na igralištu

Nedjelja, 28. ožujka 2021. 17:05 Napisao  I. V.

OŠK Omišalj službeno postao treći Sharbinijev klub u hrvatskim prvenstvima,  u HNL-u igrao za Rijeku i Hajduk

Nikola Turčić i Anas Sharbini

Anas Sharbini debitirao je za OŠK Omišalj u utakmici 12. kola Prve ŽNL protiv Goranina!

Nažalost, nije dugo izdržao na terenu zbog ozljede koju vuče više od dva tjedna, dugačka stanka ostavila je traga, nema smisla forsirati...

Prije utakmice predsjednik OŠK Omišlja Nikola Turčić uručio je 34-godišnjem Sharbiniju dar dobrodošlice uoči prvog nastupa na Pušći.

Sharbini je prvi put bio akter jedne natjecateljske utakmice pod okriljem HNS-a nakon četiri godine i četiri mjeseca!

Zadnju utakmicu odigrao je za Rijeku u 20. kolu Prve HNL (1:1) protiv Slavena Belupa 13. prosinca 2015. godine, kada je odigrao 59 minuta.

Iste polusezone ukupno je odigrao 12 utakmica za Rijeku, osam puta nosio je kapetansku traku.

Zadnji pogodak u HNL-u postigao je u utakmici 14. kola, pogotkom u 91. minuti odlučio je pobjednika (2:1) utakmice protiv Dinama na Rujevici.

Dinamo je u vodstvo doveo Fernandes (6), izjednačio je Miral Samardžić (50) nakon što je loptu iz kuta ubacio Anas Sharbini.

Sharbini je sigurno najdarovitiji riječki nogometaš od osamostaljenja,  do utakmice 12. kola Prve ŽNL ove sezone, u Hrvatskoj je igrao za Rijeku i Hajduk.

Za Rijeku je ukupno odigrao 163 utakmice i postigao 42 pogotka, u HNL-u je odigrao točno 130 utakmica i postigao 39 pogodaka.

Za Hajduk je odigrao 73 utakmice i postigao 15 pogodaka.

OŠK Omišalj je službeno postao treći Sharbinijev klub u hrvatskim prvenstvima,  zbog ozljede na igralištu Pušća proveo je premalo vremena da bi mogao pokazati bilo što.