INTERLIGA ODBOJKAŠICA

Rijeka poražena u Mariboru nakon 112 minuta igre

Subota, 01. prosinca 2012. 20:21 Napisao/la  M. B.

Utakmica 10. kola: Nova KBM Branik - Rijeka 3:2 (24:26, 25:20, 25:27, 25:15, 15:11)

Interliga odbojkašica

NOVA KBM BRANIK - RIJEKA 3:2

Utakmica 10. kola: Nova KBM Branik - Rijeka 3:2 (24:26, 25:20, 25:27, 25:15, 15:11). Dvorana Lukna. Suci: Hobor i Mezoffy (oba Mađarska).

NOVA KBM BRANIK: Mlakar 15, Blagne 3, Kučej, Kaučić 19, Andreyko 8, Igličar 12, Najdič, Planinšec, Proković (L), Hutinski 25.

RIJEKA: Došen (L), Pilepić 5, Zdrilić 14, Šćulac 1, Mioč, Kalebić 4, Magdić 18, Pešut 13, Brčić 8.

Odbojkašice Rijeke poražene su na gostovanju u Mariboru nakon maratonskih pet setova i iscrpljujućih 112 minuta igre. Riječanke su na kraju ponijele kući jedan bod, iako su u konačnici mogle uzeti i puni plijen. Matea Magdić opet je bila najefikasnija u redovima Rijeke s 18 poena, dok je gošće predvodila Sara Hutinski s 25 poena.

Riječanke su se bolje snalazile u neizvjesnim završnicama kao što su bile one u prvom i trećem setu. Inače, Riječanke su u trećem setu uspjele nadoknaditi tri poena zaostatka na drugoj tehničkoj minuti odmora (13:16).

Ipak, pozitivan nalet i vodstvo 2:1 u setovima nisu dali rezultata, slovenske odbojkašice relativno su lako riješile četvrtu dionicu u svoju korist. U petoj dionici domaćin je poveo  5:3, pa 10:7 i za Riječanke više nije bilo povratka.