PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Centrometal - Rijeka 2:3, Opatiji derbi protiv G. Vežice

Subota, 02. ožujka 2013. 19:27 Napisao  Marko Babić

Utakmica 3. kola 4. skupine: G.  Vežica - Opatija 0:3. Utakmica 3. kola, 2. skupine: Centrometal - Rijeka 2:3

GORNJA VEŽICA - OPATIJA 0:3

Utakmica 3. kola Četvrte skupine: Gornja Vežica - Opatija 0:3 (19:25, 16:25, 19:25). Dvorana  mladosti. Gledatelja: 30. Suci: Brlas i D. Niessner (oba Rijeka). Delegat: Branković (Rijeka).

GORNJA VEŽICA: K. Pervan 5, Bukša 4, Rogić 5, Bradić 10, Šimičić 1, Pujić, Maričić, Lasić 12, Zubčić,  Grozdanić 1, S. Pervan (L).

OPATIJA: Vrkić 1, Brnčić 15, Osojnak 12, Đorđević 7, Aničić, Čule (L), Jović 7, Dukić 10.

Napad poeni: Gornja Vežica 30, Opatija 37.

Blok poeni: Gornja Vežica 6, Opatija 9.

Servis poeni: Gornja Vežica 2, Opatija 5.

Neforsirane pogreške: Gornja Vežica 16, Opatija 8.

Servis pogreške: Gornja Vežica 8, Opatija 8.

Odbojkaši Opatije svladali su Gornju Vežicu u lokalnom derbiju odigranom u Dvorani mladosti i na taj način praktički su osigurali ostanak u ligi. Naime, Opatijci i Riječani bore se za posljednje mjesto za ostanak u Prvoj ligi, a izabranici Vladimira Brnečića su ovom pobjedom tri kola prije kraja pobjegli Vežičanima na šest bodova, uz činjenicu da će se ova dva kluba susreti u posljednjem kolu u Gorovu.

Riječani nisu imali rješenja za opatijske odbojkaše koji su bili puno raznovrsniji u napadu. Na kraju se zapravo presudnim pokazala druga dionica. Naime, Opatijci su prvi set riješili serijom 5:1 kod rezultata 14:14, uz tri poena Jovića.

Gosti su dobro otvorili i drugi set i na drugu tehničku minutu odmora otišli s vodstvom 4:8. Ipak, domaćin se nije namjeravao lako predati, blokom Lasića i Rogića stigao je do vodstva 11:10. Činilo se da bi se utakmica mogla zakomplicirati, ali Opatijci servisom Jovića i blokom Brnečića bježe na 15:20, a set je s dva poena zaključio Sandro Dukić.

Vežičani su pokušavali uhvatiti ritam u trećoj dionici i ostati u igri, no protiv raspoloženih Opatijca nisu imali pravih rješenja. Izabranici Vladimira Brnečića bili su puno raznovrsniji i konkretniji u napadu i servisu uz puno manje tehničkih pogrešaka od domaćina.

CENTROMETAL - RIJEKA 2:3

Utakmica 4. kola Lige za ostanak u prvoj jakosnoj skupini: Centrometal - Rijeka 2:3 (25:21, 14:25, 25:23, 18:25, 13:15). Gradska dvorana. Suci: Bingula i Humski (oba Zagreb).

CENTROMETAL: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Vincek, T. Posavec, Kocijan, Petan, M. Posavec, Kurteš, Vuk, Križanović.

RIJEKA: L. Lasić, D. Lasić, Branković, Hrabrov, Jurišić, Bradarić, Cigić, Jozić, Dorić, Sušanj, Jurčević.

Odbojkaši Rijeke nastavili su nizati pobjede u drugom dijelu prvenstva. Nakon Vukovara i Rovinja, pao je i vodeći Centrometal u Ligi za ostanak Prve jakosne skupine. Riječani su osvojili dva važna boda dokazavši da se mogu nositi s momčadima koje spadaju u gornji dom hrvatske odbojke, ujedno ostavši u borbi za doigravanje.