Premijer liga: Depolink Škrljevo poraženo nakon produžetka od Alkara, zeleni ispustili plus 18

Subota, 21. listopada 2023. 21:25 Napisao/la  CC
Viktor Šarić
Viktor Šarić Foto: KK Depolink Škrljevo

Premijer liga košarkaša, 5. kolo

ALKAR - DEPOLINK ŠKRLJEVO 90:88 (14:20, 21:25, 19:21, 25:13, 11:9)

Nakon prave drame u posljednje tri minute regularnog dijela, te produžetka, Alkar je u 5. kolu Premijer lige pobijedio DepoLink Škljevo  90:88, a nakon što su gosti ispustili 18 poena prednosti u jednom trenutku.

DepoLink Škrljevo je bolje otvorilo prvu četvrtinu, u završnici koje su se gosti predvođeni Uljarevićem i Šarićem odvojili na šest poena prednosti (20:14).

Tricom Jure Bobana na početku druge četvrtine Alkar smanjuje na minus tri 17:20 i tu staje, jer gosti na početku 16' imaju "pllus četrnaest" (33:19), a istu prednost imaju još dva puta.

Trener Gostiju Damir Rajković dao je minute Vigu Bartu i Noi Svobodi, koji sa 12 postignutih koševa (tri trice) odnosno 8, odvode Zelene na prednost od plus deset na isteku prvog poluvremena.

Dobru igru DepoLink prikazao je i u trećem periodu igre pa gosti u 26' i imaju najveću prednost od "plus osamnaest" (57:39).

Kod Alkara se budi Ralph Bissainthe koji u tom periodu igre postiže 9 koševa.

Na početku posljednje četvrtine domaćini rade preokret, serijom 8:2 dolaze na "minus 6" u 33' (68:62), u istoj minuti Uljarević radi nesportsku pogrešku, pa kako je u prvom poluvremenu dobio tehničku, morao je napustiti dvoranu.

Ipak, bez najboljeg pojedinca  gosti se ne predaju, pa ponovno odlaze na dvocifrenu razliku 75:64 u 34'.

Alkari se ne predaju pa tricom Mirka Jukića tri minute i 2 sekunde prije kraja dolaze na minus četiri 75:71, a minutu kasnije i minus dva 77:75.

Uslijedila je vruća završnica u kojoj je Bissainthe 32 sekunde prije kraja nakon slobodnih bacanja doveo utakmicu po drugi put u egal 79:79, što je bio rezultat na kraju četvrte četvrtine.

Produžetka je igran koš za koš, Alkar 15 sekundi prije kraja preko Bissainthea dolazi u vodstvo 90:88, a Bart u posljednjim sekundama promašuje tricu za pobjedu.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Viktor Šarić s double-double učinkom, 21 postignutim košem i 15 skokova.

Kod Alkara Bissainthe  postigao je 19 koševa uz 9 skokova, dok je Alok imao double-double učinak s 18 koševa i 15 skokova.