PREMIJER LIGA

DepoLink Škrljevo pobijedio Šibenku u Kostreni

Srijeda, 03. travnja 2024. 20:48 Napisao/la  SC

DepoLink Škrljevo  u 35. minuti odlazi na najveću prednost na utakmici od plus sedam (73:66)

Travion Jamar Hollowell postigao najviše poena
Travion Jamar Hollowell postigao najviše poena Foto: KK DepoLink Škrljevo

Premijer liga - 28. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - ŠIBENKA 85:80 (15:21, 21:21, 20:13, 29:25)

Sportska dvorana Kostrena. Gledatelja 100

Suci: Alfred Jovović, Gordan Terlević, Hrvoje Muhvić

Nakon tri poraza u nizu DepoLink Škrljeva u Kostreni je pala Šibenka.

Zeleni su napokon pokazali da im je mjesto u FavBet Premijer ligi pobijedivši 85:50.

Igrači DepoLink Škrljeva ušli su u utakmicu sa željom da nakon dužeg vremena dođu do nove pobjede.

Prvu četvrtinu bolje otvara Šibenka koja u prvih četiri minute ima stalnu prednost od dva razlike. Ipak na početku pete minute Zeleni prvi puta izjednačavaju pri rezultatu 5:5.

Iako je domaćin u dva navrata došao na minus jedan, gosti na mini odmor odlaze prednošću od plus šest 21:15 prije svega zahvaljujući Luki Babiću koji je zabio dvije trice i Marku lukiću sa jednom, obojica su postigla po šest koševa. Isto toliko za DepoLink Škrljevo postigao je Filip Krajina.

Druga četvrtina u znaku je stalnog vodstva gostiju iz Šibenika koji su u dva navrata imali i plus sedam 28:35 i 33:40. Kod domaćina razigrao se Amerikanac Khalil Jamari Whitney koji na isteku prvog poluvremena imao 9 postignutih koševa.

S druge strane Babić se zaustavio na 14 za prednost gostiju 36:42 nakon isteka dvadesete minute. Drugi period igre završio je izjednačeno rezultatom 21:21.

Početak treće četvrtine u znaku je DepoLink Škrljeva koje serijom 7:0 na isteku 23' košem Whitneya dolazi u prvo vodstvo pri rezultatu 43:42.

U nastavku trećeg perioda igre obje ekipe se izmjenjuju u vodstvu da bi na mini odmor domaćini imali minimalnu prednost 56:55.

Posljednjih deset minuta Zeleni imaju više od igre, a gosti su pokušali napraviti preokret u 34' minuti, kada su nakon minus šest (65:59) došli do minimalnog vodstva 65:66.

No, DepoLink Škrljevo se ne predaje pa u 35' odlazi na najveću prednost na utakmici od plus sedam (73:66).

Do kraja se igralo koš za koš, da bi domaćin u penal završnici došao do šeste prvenstvene pobjede.

Kod domaćina najučinkovitiji su bili: Travion Jamar Hollowell koji je zabio 17, Whitney se zaustavio na 15, a Filip Krajina na 12 postignutih koševa uz 8 skokova. S druge strane Luka babić zabio je 21, a Đorđe Topolović 19 koševa.