Premijer liga: Edi Dželalija debitirao na klupi DepoLink Škrljeva porazom

Subota, 09. prosinca 2023. 20:25 Napisao/la  SC

U nastavku domaća momčad predvođena iskusnim Nikolom Stanojevićem dobro parirala iskusnim gostima

Edi Dželalija prvi put vodio momčad
Edi Dželalija prvi put vodio momčad Foto: KK DepoLink Škrljevo

Favbet Premijer liga - 12. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - DINAMO 77:91 (11:29, 20:21, 26:20, 20:21)

Sportska dvorana Kostrena. Gledatelja 100

Suci: Martin Vulić, Roko Hordov, Ante Bralić

Iako je prema službenoj statistici deseti poraz ove sezone doživio Damir Rajković, Edi Dželalija debitirao je na klupi DepoLink Škrljeva porazom od Dinama.

Rajković je otišao nakon sedam godina, brige su ostale.

Momčad Josipa Sesara brzo je opravdala ulogu favorita.

Domaći su poveli Šarićevim poenima 2:0, Gulin je pogodio za 4:3 u 4. minuti, a onda su gosti serijom 16:0 završili glavinu posla na kostrenskom parketu.

Nije domaća momčad do kraja utakmice mogla učiniti ništa što bi utakmicu moglo učiniti neizvjesnom iako su drugo poluvrijeme Zeleni dobro parirali gostima.

Nakon dva minimalna vodstva DepoLink Škrljeva na početku prve četvrtine, gosti iz Zagreba preuzimaju inicijativu i vodstvo, koje je na isteku prvih deset minuta iznosi 29:11 za Dinamo.

Ivan Vučić s devet, Filip Kraljević sa šest, isto kao i Ivan Tvrtko Majić koji je postigao dvije trice napravili su plus osamnaest na kraju četvrtine.

I u nastavku mlada domaća momčad predvođena iskusnim Nikolom Stanojevićem pokušava parirati iskusnim gostima, ali nije im pošlo za rukom doći u manji zaostatak, nakon što su Plavi u dva navrata imali plus 25, pri rezultatima 19:44 i 21:46.

Na veliki odmor otišlo se prednošću gostiju (31:50).

U prvih dvadeset minuta najučinkovitiji kod Zelenih bio je Stanojević s 11 postignutih koševa, dok se kod Dinama Ivan Vučić zaustavio na 12.

U drugom dijelu na krilima Noe Svobode, Karla Uljarevića, ali nisu iskoristili i Viga Barta, Zeleni dolaze na minus deset 47:57 u 26. minuti.

Imali su domaćini prigodu i za manji minus, ali nisu iskoristili dva napada.

Na isteku trećeg perioda igre Dinamo je imao plus trinaest (57:70).

U 36. minuti nakon trice Stanojevića DepoLink Škrljevo dolazi na minus devet 70:79, a da se ne dogodi preokret pobrinuo se Mislav Brzoja s osam koševa u nizu.

Dinamo su do pobjede predvodili Filip Kraljević i Ivan Vučić sa po 19 poena, evo statistike igrača DepoLink Škrljeva: