ALPE ADRIA CUP

Kvarner 2010 uvjerljiv protiv Traiskirchena

Utorak, 15. prosinca 2015. 20:01 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 4. kola: Kvarner 2010 - Traiskrichen Lions 84:66 (19:20, 24:18, 25:7, 16:21)

Alpe Adria Cup - skupina A, 4. kolo

KVARNER 2010 - TRAISKIRCHEN LIONS 84:66 (19:20, 24:18, 25:7, 16:21)

Centar Zamet. Gledatelja 150.

Suci: Andrej Sušanj, Miroslav Pavlović i Luka Baki (svi Rijeka)

KVARNER 2010: Baković 19 (2-5), Veljačić 22 (5-5), Marić 8, Jambrović 4 (1-2), Vucić, Marinelli 10 (2-3), Kučan 6, Špralja, Miličević 3, Olivari, Kalpić, Štemberger 12 (2-2)

TRAISKIRCHEN: Aryee 2 (2-2), Vuletić 4, Guttl 9 (3-6), Danek 2, Kracun 4, Vay 10 (1-2), F. Trmal 10 (1-2), Drašković 12 (4-10), Tarolis 8 (4-6), Huber, M. Trmal 5 (3-4), Ellinger

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 12-17 Traiskirchen 18-32. Trice: Kvarner 2010 10-29 Traiskirchen 2-13

Skokovi: Kvarner 2010 26 Traiskirchen 37. Izgubljene lopte: Kvarner 2010 10 Traiskirchen 22

Isključenje: Marinelli (32)

Košarkaši Kvarnera 2010 upisali su i treću domaću pobjedu u okviru Alpe Adria Cupa. Na Zametu su izabranici Marijana Mancea svladali sastav austrijskih Traiskirchen Lionsa rezultatom 84:66.

Utakmica je kasnila desetak minuta iz prozaičnih razloga. Naime, autobus s austrijskom delegacijom zalutao je na putu do dvorane pa su igrači u crnim dresovima nešto kasnije istrčali na zagrijavanje pred i ovog puta relativno malobrojnom riječkom publikom. Austrijanci su za sve svoje suparnike u skupini nepoznanica budući da im je ovo bila prva utakmica, za razliku od Kvarnerove četvrte.

Nisu Austrijanci iz grada Traiskrichena, dvadesetak kilometara udaljenog od Beča, došli s unaprijed utvrđenim mislima o porazu, trebalo ih je obuzdati što su domaći košarkaši mahom u drugoj četvrtini činili vannjskim šutem. Ušla je do poluvremena svaka treća izbačena lopta (6-18) pa su Štemberger, Marić i društvo na predah mogli s pet poena viška - 43:38.

Marinelli isključen
Igrala se 32. minuta utakmice, rezultat je bio 68:51 za Kvarner. Domaći su nakon jednog izvođenja lopte krenuli prevoditi preko centra kada su se u duelu našli Paolo Marinelli i Benedikt Guttl. U pokušaju da zadrži 'ničiju' loptu u posjedu Marinelli je nesportski reagirao i nogom udario Guttla u leđa dok je Austrijanac bio na podu. Na teren su utrčali ljudi s obje klupe ne bi li ih razdvojili, u čemu su i uspjeli pa je spriječen klinč u kojem bi možda proradile i šake obojice sudionika ovog nemilog događaja. Marinelli je bio isključen do kraja susreta, dao se isprovocirati nakon nekih ranijih duela s Guttlom. Prekipjelo je, ali je dojam da se već u smiraju utakmice moglo i bez takvih poteza....

Raspoložen je u prvom poluvremenu bio Marko Baković s dvanaest poena i četiri skoka, ulazilo mu je gotovo sve, a pratio ga je i Mauro Veljačić s jednim poenom manje, ali i bez pogođene trice iz tri pokušaja.

Gosti su do poluvremena također imali dva dvoznamenkasta (Vay, Drašković), ali i vodstvo kroz prvu četvrtinu. U šestoj minuti imali su seriju od 0:7 kojom su stigli do 9:13, no Kvarner je do prvog zvuka sirene gotovo sustigao trenutno sedmoplasiranu momčad austrijskog nacionalnog prvenstva.

Riječani su pobjedom pred svojim navijačima htjeli dodatno osnažiti dojam spokojne atmosfere u svlačionici pred ogled protiv jedne od ekipa iz trolista Zabok - Alkar - Split u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića. Gosti su u tome, barem za vrijeme prvog poluvremena dosta pomogli promašivši pola slobodnih bacanja (8-16), ali i pospremivši tek dvije od osam trica.

Neće proći dugo, a Fabrizio Vay imat će tri osobne pogreške dok Mauro Veljačić zabija svoju prvu tricu za značajniji odmak na 46:40. Oskudjevao je sam početak trećeg perioda koševima, čvrste obrane tražile su šahovske poteze svojih suparnika. Igranje u leđa bio je gotovo nepoznat pojam... Koristilo je to domaćinu koji je na krilima poena Bakovića i Marića te prve Marinellijeve trice stigao na 54:43 u 25. minuti. Laganim koracima, ali i uz barem podjednaku, ako ne i žešću količinu borbe pobjeda se mogla upisati domaćinima, po treći put u Alpe Adria Cupu.

Dok su Austrijanci prosipali lopte i prilike, Kvarner je nastavio pospremati. Marinelli je realizirao faulkoš, dugu je dvojku pogodio i Veljačić pa i Štemberger dva bacanja... Domaći su u trećem periodu primili svega sedam poena pa se na zadnji predah otišlo s dvadeset i tri poena viška u vreći Kvarnera.

Gosti su otvorili posljednji period serijom 9:0, ali Kvarner se, iako brojčano deficitaran koševima Bakovića uspio održati na izraženoj prednosti do kraja susreta.