Kvarner 2010 stigao do pobjede u Bedekovčini

Subota, 28. studenog 2015. 21:45 Napisao/la  SC

Susret 9. kola: Zabok - Kvarner 2010 64:74 (20:21, 15:18, 15:21, 14:14).

A-1 liga košarkaša - 9. kolo

ZABOK - KVARNER 2010 64:74 (20:21, 15:18, 15:21, 14:14)

Dvorana srednje škole u Bedekovčini. Gledatelja 200

Suci: Krunoslav Peić (Zagreb), Dražen Štrok (Varaždin) i Žarko Kovačević (Čakovec)

ZABOK: Vučić 2, Mikšić 6, Anzulović 7, Lež 10 (4-4), Krstanović 1 (1-2), Črnjević 5 (1-2), Gospić 6 (2-2), Palac 8 (0-2), Tuđen, Lončar 4, Vuković 3, Warren 12 (3-4)

KVARNER 2010: Baković 9 (3-3), Veljačić 10, Marić 16 (2-2), Jambrović 2, Vucić 4 (2-4), Marinelli 17 (6-6), Kučan, Vidmar, Špralja 13, Miličević, Olivari, Štemberger 3

Slobodna bacanja: Zabok 11-16 Kvarner 2010 13-15. Trice: Zabok 5-18 Kvarner 2010 7-20.

Skokovi: Zabok 24 Kvarner 2010 27. Izgubljene lopte: Zabok 14 Kvarner 2010 18

Riječani konačno mogu zadovoljni otići iz Hrvatskog zagorja. Dosad je Bedekovčina bila nepremostiva prepreka na putu košarkaša Kvarnera 2010, ali od ove subote više nije tako. Snage Marijana Mancea privele su utakmicu protiv Zaboka kraju s deset poena prednosti - 74:64 čime su ostali u kombinacijama za prvo mjesto uoči kratke božićno-novogodišnje prvenstvene stanke.

Ključ pobjede krio se u drugoj četvrtini u kojoj je riječka momčad primila svega petnaest poena. u duelu izjednačenih protivnika bilo je važno po nečemu 'iskočiti' i uzeti bodove. Kvarner je morao igrati konstantno, bez trenutka opuštanja. Tricom Maura Veljačića u 6. minuti momčad Marijana Mancea stigla je do prednosti od 19:13, ali od tada do posljednjeg zvuka sirene nakon prvih deset minuta ušla je još samo lopta koju je prema košu poslao Marko Baković. Domaći su se vratili na 20:21...

U drugoj je Marić tricom poništio njegovog dojučerašnjeg suigrača Črnjevića. Znao je prošlosezonski all-star igrač Sjevera gdje treba sportski udariti po suparniku, Marić je bio jedan od predvodnika Kvarnera koji će ostati upamćen i po pobjedi u Zaboku... Ipak, i u tako dobroj drugoj četvrtini gostiju domaći su imali svoj trenutak pod suncem. Najveće vodstvo imali su u 16. minuti kada je bilo 35:26 poenima Andra Anzulovića koji je u kratkom razdoblju pokušao načeti Riječane.

Neće proći dugo, a Kvarner će već biti u vodstvu. Zabok je svojih devet koševa viška prosuo vjerojatno u rekordnom roku, a zabijali su za goste tada Špralja, Marinelli, Veljačić i Jambrović uz heroja Marića pa se na poluvrijeme otišlo s prednošću Kvarnera od 39:35.

Trica Veljačića za 47:56 u 27. minuti ponovo je bila ključna. Do tada domaći nisu puštali Riječane na prednost veću od šest poena, a nije išlo ni na zaostatak manji od tri poena na suprotnoj strani. Utakmica je imala svoj prirodan ritam kojeg je polaganjem za 48:58 malkice poremetio Špralja. Domaćin se nije predavao odmah, već je poput ranjene lovine pokušao pobjeći svome lovcu. Warren i Mikšić vraćaju stvari na 57:60, ali trice Marinellija, Štembergera i Marića koju je dotični postigao jednom rukom s istekom napada za 64:71 rješavaju stvari i i daju odgovor na pitanje pobjednika. Točku na i sa svoja tri poena mogao je samo staviti mlađahni Mate Vucić...

Nada o prvom mjestu do kraja godine u Riječana još živi. Zagreb mora kiksati u Splitu ili protiv Gorice kod kuće, a Kvarner mora dobiti obje (Osijek doma, Alkar u Sinju) ukoliko želi obraniti naslov jesenskog prvaka i preskočiti jednu prepreku u Kupu Kreše Ćosića, baš kao što je to bio slučaj prošle sezone.