Kup Krešimira Ćosića: Škrljevo na korak do senzacije u Trnskom, treća četvrtina odnijela četvrtfinale

Utorak, 22. prosinca 2015. 19:51 Napisao  Patrik Mršnik

Susret osmine finala: Zagreb - Škrljevo 86:81 (22:23, 16:25, 28:12, 20:21). Škrljevo je imalo prednost od 42:28 u 18. minuti, nije bilo dovoljno za održavanje rezultatske razlike do kraja susreta.

Kup Krešimira Ćosića - osmina finala

ZAGREB - ŠKRLJEVO 86:81 (22:23, 16:25, 28:12, 20:21)

Dvorana Trnsko. Gledatelja 300

Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Živko Mirilović (Karlovac) i Krešimir Katić (Slavonski Brod)

ZAGREB: Majcunić, Vladović 14, Božić 12 (1-2), Halilović 14 (4-7), Mileković 9, Vlaić 6 (2-2), Batur 3 (1-2), Marčinković 21 (2-4), Šarlija 7 (3-4), Radoš, Lazić

ŠKRLJEVO: Surina 5, Kus 10 (1-1), Jurica, Bilalović, Juričić 3, Trbović, Perković 24 (6-7), Radunić 8, Ceranja 6 (0-3), Stipčić 13, Rogić 12, Prostran

Slobodna bacanja: Zagreb 13-21 Škrljevo 7-11. Trice: Zagreb 9-19 Škrljevo 8-16

Skokovi: Zagreb 25 Škrljevo 30. Izgubljene lopte: Zagreb 9 Škrljevo 18

Iako su slavili u tri od četiri četvrtine susreta u Trnskom, košarkaši Škrljeva na koncu su morali stisnuti ruku Zagrebu i čestitati im na prolasku u četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića. Kao i u prvom međusobnom susretu na samom početku sezone u hrvatskoj metropoli, gosti su dominirali u prvom poluvremenu, imali izraženu predenost koju su uspjeli prosuti do polovice trećeg perioda.

Sastav Aramisa Naglića na poluvremenu je imao prednost od deset poena (38:48), ušlo se i u napetu završnicu, Zagreb je na kraju prelomio susret u svoju korist i odnio pobjedu.

Najveću prednost Škrljevo je imalo kod 42:28 u 18. minuti, već osam minuta igre kasnije Zagreb je vodio sa 55:53. U posljednjih pet minuta ušlo se s minimalnom prednošću Zagreba (74:73) nakon trice Roka Rogića, ali domaći su Vladovića, Halilovića i Marčinkovića pobjegli na nedostižnu prednost.

U Zagrebovim redovima najefikasniji je bio Pavle Marčinković s dvadeset i jednim poenom, Jakov Vladović i Miralem Halilović dodali su četrnaest koševa. Goste s Mavrinaca predvodili su Jasmin Perković (24 poena) i Dino Stipčić koji je dodao trinaest ubačaja.