Subota, 28. studenog 2015. 21:07 Napisao/la  SC

Susret 9. kola: Škrljevo - Kaštela 86:78 (17:26, 32:22, 15:12, 22:18)

A-1 liga košarkaša - 9. kolo

ŠKRLJEVO - KAŠTELA 86:78 (17:26, 32:22, 15:12, 22:18)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja 200

Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Krunoslav Holjevac i Krešimir Katić (oba Slavonski Brod).

ŠKRLJEVO: Surina, Kus 24, Jurica 12, Bilalović, Juričić 11, Trbović, Perković 20 (4-5), Radunić 4 (4-6), Ceranja 2, Stipčić 11 (3-4), Molnar, Rogić 2

KAŠTELA: Junaković 19 (5-7), Rašetina 7 (2-2), Blažević, Madunić, Došen 20 (3-6), Galić 5, Brzica, Mandić 15 (3-4), Kujundžić, Režić 12 (0-1)

Slobodna bacanja: Škrljevo 11-15 Kaštela 13-20. Trice: Škrljevo 7-23 Kaštela 9-24

Skokovi: Škrljevo 31 Kaštela 31. Izgubljene lopte: Škrljevo 8 Kaštela 21

Škrljevo je dobro otvorilo (15:8), no gosti su u kratkom roku odjurili na +8 (15:23), a domaći su ušli u pretjeranu nervozu (dvije tehničke!), priču sami sa sobom i s (tada) nesigurnim sucima. Aco Mandić donio je Kašteli stabilnost i ravnotežu, njegov šut označio je prvo dvoznamenkasto vodstvo (17:29), a domaći u tim trenucima nisu znali kako braniti Junakovića.

Ipak, odlične napadačke minute odigrali su Jurica te sinoć vrlo dobri Juričić, uslijedila je serija 15:0 na drugoj strani jer su Bralićevi momci krenuli 'divljati' (11 izgubljenih lopti do odmora!). Davor Kus je za 15 minuta stavio 16 poena, kao i Nikola Došen u poluvremenu preciznih ruku (trice preko 50 posto) i slabih obrana...

U nastavku su momčadi bolje branile svoj koš, Kaštelani su upali u probleme s penalima (Junaković, Rašetina), pa se šutem Kusa Škrljevo odvojilo (77:67) u 35. minuti. Gosti su došli na -2 (77:75), ali to je bilo sve što su napravili do kraja. Domaći su upisali važne bodove, Kaštela ostaje na samo jednoj pobjedi.