Subota, 29. ožujka 2014. 22:40 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 21. kola: Crikvenica - Osijek 35:26 (20:11)

CRIKVENICA - OSIJEK 35:26  (20:11)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 160. Suci: Češi  (Zagreb) - Županić (Križevci).

CRIKVENICA: Begić (3), Saršon (9+1), Lušić 2, Hrvatin 9, Bogdanović 1, Erstić 4, Svetić 1 (1), Šunjić 2, Derossi 2 (2), Stojanović 1, Mazzarolli 6, Barišić, Karačić, Stanić, Montanari 7, Lolić.

OSIJEK: Janković (3), Maltašić (7), L. Ivičić 1, Ranogajec 7, Grgić, M. Zrno 3 (1), F. Ivičić 2, Manci, Nedić 3, Nujić, Bureš, Zavada, Vukušić 7, Džijan 2.

Sedmerci: Crikvenica 4 (4), Osijek 4 (1). Isključenja: Crikvenica 10 minuta, Osijek -.

Kirci su zaslužili spontani aplauz na kraju utakmice za ukupni dojam, ali i za pojedine sjajne partiture tijekom utakmice. Nakon pet startnih izjednačenja, novi trener Markota zatražio je od svojih igrača brži protok lopte, što je za goste bilo čak i prebrzo. Mazzarolli je sa četiri uzastopna pogotka u početku utakmice najavio nove domaće bodove. Do odmora počeli su stizati golovi razigranog Hrvatina, a reviji jednostavnih pogodaka priključio se je Montanari, Erstić...

Crikvenica je ponovo zaigrala vrlo angažiranu zonu 3-2-1, u kojoj su odgovorne funkcije već dobro posložene, iako do perfekcije u ovoj obrani treba mnogo rada. Gosti su do odmora već nanizali osam krivih dodavanja, sedam promašaja gola, a Saršon je marljivo sakupljao obrane. U 25. minuti bilo je već velikih 17-8, razlika koja je korektnim gostima postala nedostižna.  U nastavku utakmice, udarna postava Crikvenice ostala je na terenu još desetak minuta, pa su se igrači prve sedmorke preselili na klupu, a pričuve dobile vrlo solidnu minutažu.

Trener Markota je na kraju utakmice bio zadovoljan učinkom svojih igrača, posebno pristupom u rješavanju obrambenih zadataka. Zadovoljni su bili i gledatelji, a i uprava Crikvenice, koja je u ovoj utakmici uspješno odradila već petu humanitarnu akciju „Zajedno smo jači“.