Prva pobjeda Kozale u nastavku prvenstva

Nedjelja, 23. veljače 2014. 18:25 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 16. kola: Kozala - Hrvatski dragovoljac 35:29 (19:13)

KOZALA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 35:29 (19:13)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200. Suci: Davor i Zoran Lončar

KOZALA: Zidarić 1, Vukelić 6, Da. Sertić 4,Blažević 1, Glavaš 1, Briški 2, Jeličić 5, Deak 11, Sorić, A.Tomić,  Kalač 4, Dr. Sertić, Brnić, Negulić, Vladika.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC:Glavaš , Gale 7, Plazibat 4, M.Perić 3, Pavlović 2, Bajkuša, Galiot 1, L.Perić 2, Maleničić, Kaša 3, Čorić 6, Jakeljić 1.

Sedmerci: Kozala 1 (1)  H.Dragovoljac 3 (4). Isključenja: Kozala 8, Hrvatski dragovoljac –.

Rukometaši Kozale ostvarili su prvu pobjedu u nastavku prvenstva i to vrlo uvjerljivim rezultatom, 35:29, protiv vrlo neugodne momčadi Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata. Ono što je najavljivao trener Dražen Radojčić, poluvrijeme protiv NEXE-a u Kup utakmici dogodilo se protiv Dragovoljca.

Odlična igra u obrani na čelu sa vratarom Sorićem omogučila je razvijanje brze kontre i polukontre u kojima su se isticala krila, Vukelić, Deak i Jeličić. Gosti su imali vodstvo u trećoj minuti  1:2, zatim 2:3, ali to je bilo sve što su napravilu u ovom susretu.

Kozalčani su se predstavili kao vrlo razigrana momčad, čiju je igru nosio Damir Sertić, a posebno treba istaknuti Gabriela Deaka sa 11 pogodaka. Kod gostiju raspoloženi Gale sa sedam i Čorić sa šest pogodaka.