Poraz Kozale, Crikvenica pobijedila Bjelovar

Subota, 07. svibnja 2016. 23:02 Napisao/la  SC

Susreti 25. kola: Kozala - Nova Gradiška 31:34, Crikvenica - Bjelovar 28:24.

Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica). Nadzornik: Loren Marić (Kutina)

KOZALA: Ćaćan, Tadić 1, Malbašić, Bukal. Blažević 2, Briški 12 (4), Jeličić 4, Bartolović 3, Grbac, Jašarević, Milih 3, Negulić 2, Tadić, Buneta 4 (2)

NOVA GRADIŠKA: Sertić 10 (2), Orelj 3, Jurković 1, Barun 4, Špoljarić, Antonić 1, Janeček, Antunović 12, Ćosić 3, Latal, Bušić, Rajić

Sedmerci: Kozala 7 (6) Nova Gradiška 3 (2)

Isključenja: Kozala 14 minuta Segesta 10 minuta

Rukometaši Kozale su u posljednjem ovosezonskom susretu na svojem parketu poraženi od Nove Gradiške rezultatom 31:34. Bila je to jedna loša predstava mladića trenera Alena Tomaša u kojoj su udarne kadetske snage bile na poštedi. Ostatak ekipe nije dobro reagirao što pokazuje i podatak o čak 23 tehničke pogreške. Gosti su uzeli ponuđeno i unatoč brilijantnoj partiji Mateja Briškog u redovima Kozale. Valja istaknut da su u ovako prorijeđenim redovima domaćina, svoje mjesto našli i debitanti od svega 16 godina, Tadić, Malbašić i Jašarević.

Halil Jaganjac je današnju utakmicu promatrao sa tribina ali je zato na poluvremenu primio poklon od svoga kluba u vidu uokvirenog dresa sa brojem 6, kojega je novi igrač PSG-a nosio u Kozali kroz sve ove godine odrastanja. Ovo je bio posljednji susret na domaćem parketu pa shodno tome i posljednja prilika da se Halil zahvali svim navijačima na podršci.

CRIKVENICA – BJELOVAR 28:24 (15:11)

Gradska dvorana Crikvenica, Gledatelja 60

Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag)

CRIKVENICA: Dr.Sertić, Daskijević 6 (1), Mijić, Derossi 11 (4), Sertić 4, Benić, Stanić 5, Banušić 2, Dokoza, Kapelari

BJELOVAR: Prvonožac, Gašparović 3, Jurišić 1, Šimunović 4 (1), Vidaković 6,Vidović 1, Misir, Udžbinac 3, Pećina 1, Fiala 2, Markanović, Grbavac 3

Sedmerci: Crikvenica 6 (5) Bjelovar 2 (1)

Isključenja: Crikvenica 4 minute Bjelovar 4 minute

U posljednjem ovosezonskom susretu na domaćem terenu, rukometaši Crikvenice ugostili su momčad Bjelovara, te u odličnoj partiji slavili rezultatom 28:24.

Crikvenica je krenula u susret vrlo odlučno i sigurno u napadu, te je u 10 minuti imala vodstvo 5:1. Bjelovarci su napravili mnogo tehničkih grešaka u napadu što je domaćinima omogućilo da iz minute u minutu povećavaju svoje vodstvo, a gosti su do 17 minute postigli samo 2 gola. Pred kraj prvog dijela došlo je do opuštanja u domaćim redovima koje gosti koriste i na odmor se otišlo sa 15:11 za Crikvenicu.

U nastavku susreta Bjelovar se probudio i serijom 3:0 stiže na samo gol zaostatka, ali je to bilo kratkog vijeka, jer Crikveničani uzvraćaju i bježe na 18:14. Bjelovarci su još jednom u susretu stigli na samo 2 gola zaostaka, 22:20 u 51 minuti, ali tada na scenu stupa odlični domaći vratar Dražen Sertić, koji serijom od 3 vezane obrane daje ubrzanje svojim suigračima koji do kraja susreta sigurno dolaze do novih bodova. Kod domaćina uz vratara Dražena Sertića koji je sakupio 13 obrana, treba pohvaliti sve igrače koji su pokazali timsku igru i sigurnost u napadu kada je bilo najpotrebnije.