1. HRL: Crikvenica poražena od Mladog Rudara, sudački par kumovao porazu!

Subota, 12. studenog 2016. 22:12 Napisao/la  N. D.

Utakmica 7. kola: Crikvenica - Mladi Rudar 25:28 (14:17)

CRIKVENICA: Dr. Sertić, Daskijević 8, Mijić, Stupar, Derossi 8, Da.Sertić 3, Huljina 2, Karaula, Benić, Stanić 2, Kapelari, Banušić, Mazzaroli 2, Dokoza

MLADI RUDAR: Jajčević, Vlačić, Gajica 3, Dukić, Mileta 6, Bonić 3, Lovrinović 7, Šehić, Juričić, Francetić, Ratkajec 4, Griparić 4, Brajnović, Bučaj 1, Kostić

Sedmerci: Crikvenica 4 (3), Mladi Rudar 5(5)

Isključenja: Crikvenica 8 minuta, Mladi Rudar 8 minuta

U sedmom kolu Prve lige Crikvenica je poražena kod kuće od momčadi Mladog Rudara iz Labina rezultatom 25:28.

Gostima je u potpunosti pripao početak susreta.

U 10 minuti na semaforu je bilo velikih 1:6 i trener domaćina Egon Paljar bio je primoran pozvati minutu odmora da probudi svoje igrače.

Nakon jezikove juhe Crikveničani igraju nešto bolje u napadu, te u 24 minuti dolaze do podnošljivih 11:14, te na poluvrijeme odlaze sa 14:17.

U drugom dijelu ponovo gosti imaju inicijativu i održavaju prednost od 3,4 gola, a ključni moment susreta se dogodio u 47 minuti kada na scenu stupa sudački par koji isključuje na dvije minute Tomislava Huljinu, a nakon burnog protesta i trenera Egona Paljara, te gosti sa dva igrača više u terenu odlaze na nedostižnu prednost.

Imala je Crikvenica u završnici susreta šanse za smanjenje zaostatka, ali u ključnim momentima nedostajalo je koncentracije.

Mora se istaći da su velikoj nervozi kumovali suci, koji su svojim odlukama u velikoj mjeri pomogli gostima da sačuvaju svoju prednost.

Odličnu partiju pružio je Tomislav Huljina, koji je znalački dirigrao obranom domaćina, a strijelce je po običaju predvodio par Bruno Derossi i Teo Daskijević, koji je zajedno postigao 16 pogodaka.