Subota, 29. ožujka 2014. 18:41 Napisao/la  SC

Utakmica 21. kola: Kozala - Zadar 29:27 (13:16)

Suci: Robert Kober (Zagreb) i Igor Sunajko (Dugo Selo). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb)

KOZALA: Zidarić 1, Vukelić 1, Sertić 4, Blažević 2, Jaganjac, Briški, Brnić, Jeličić 1, Deak 2, Sorić, A. Tomić, F. Tomić, Kalač 1, Serić, Bracanović 10, Crnić 7

ZADAR: Malača, Zelić, Klasanović 4, Bukva, Jerak 3, Maršan 3, Humbolt, Mijolović 2, Perić, Golem 2, Čirjak 3, Batinović 10, Cota, Malenica, Malčić

Sedmerci: Kozala 9 (7) Zadar 2 (2)

Isključenja: Kozala 4 minute Zadar 10 minuta.

Pred solidno ispunjenim tribinama dvorane Dinko Lukaric na Kozali vidjeli smo do zadnjih trenutaka neizvjesnu utakmicu. Od samog početka je krenulo dosta nervozno sa obje strane. Kozalčani su većinu prvog poluvremena hvatali minimalnu prednost Zadrana, koji su preko Batinovića u nekoliko navrata iskontrirali domacine. Na poluvrijeme se otislo sa 3 gola prednosti za Dalmatince.

čU nastavak Kozala ulazi organiziranije i odlučnije. Prvo su preko Sertića izjednačili, a zatim i poveli rezultatom 20:19. U tim trenucima domacini ostaju bez Bracanovića, koji je do tada zabio 10 pogodaka. On u jednoj kontri Zadra radi prekršaj i dobiva direktan crveni karton, po dojmu, malo prestrogu kaznu.

Kozala je nastavila odlično igrati u obrani te do kraja preko povratnika u redove Kozale, Josipa Crnića dolazi do prednosti od dva pogotka koju su u zadnjim minutama i uspijeli sačuvati.

Za pohvaliti je mladog hrvatskog reprezentativca Damira Sertića, koji je bio prava enigma za obranu Zadrana zabivši, 4 gola, ali iznudivši 6 sedmeraca. U redovima Zadrana najbolji dojam je ostavio bivši reprezentativac Hrvoje Batinović, koji je sa svojih 10 pogodaka predvodio strijelce gostiju.

Ovom pobjedom je Kozala usla u "mirnije vode" te se barem za sada odmakla sa zacelja svojim pratiteljima.