Subota, 29. ožujka 2014. 18:32 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 21. kola: Matulji - Biograd 25:26 (14:14)

MATULJI: Brajnović, P. Jelušić, Daskijević, M. Jelušić 2, Dobrinić, Mudrić, Sladić 7, Feranda 2, Car, A. Jelušić 4, Ratkajec 9, Čuturić 1, Bilobrk, Melon, Milih

BIOGRAD: Tomić, Bakija, Kendeš 1, Petrović 2, Pribilović, Troskot 3, Lončar 8, Ćavar 4, Punoš 3, Katuša, Duvnjak 5

Sedmerci: Matulji 9(6),     Biograd  5(3)

Isključenja: Matulji 6 minuta,     Biograd  14 minuta

U susretu 21. kola rukometaši Matulja poraženi su od direktnog protivnika u borbi za ostanak, momčadi Biograda koja je slavila rezultatom 26:25. Gosti su prikazali više želje i borbenosti i na kraju zasluženo odnose kući bodove.

U prvom dijelu do 12. minute igra se gol za gol, a potom domaćini rade seriju 3:0 i vode 6:3, ali Biograd se do 20 minute vraća, a potom u 24 minuti preko Duvnjaka vodi 9:11. Do kraja poluvremena ponovo se igra gol za gol, da bi Matulji u zadnjem napadu preko Sladića izjednačili na 14:14.

Početkom drugog dijela domaćini brzo postižu dva pogotka, ali u 34. minuti zbog trećeg isključenja igru napušta Mate Jelušić i tu počinju problemi. Biograd usporava igru i 6-0 obranom zatvara prilaze svom golu, te nakon izjednačenja 17:17 u potpunosti preuzima rezultatsku prednost.

U 51. minuti kod rezultata 20:22, Ratkajec promašuje sedmerac, gosti odlaze na 3 razlike i drže sve konce igre u svojim rukama. U zadnjih par minuta susreta Matulji samo uspjevaju ublažiti poraz na minimalnih 25:26.

Ovim porazom Matulji su produžili svoju neizvjesnost, a gostima pružili šansu da se sasvim aktivno uključe u borbu za ostanak.