Polufinale kupa PGŽ-e: Kozala slomila otpor Crikvenice u zadnjim minutama susreta

Srijeda, 14. prosinca 2016. 23:29 Napisao/la  Nenad Daskijević

Polufinale kupa PGŽ-e: Kozala - Crikvenica 32:31. U zadnjim minutama Crikvenica brzopleto završavala napade,  Kozala ostvarila plasman u finale protiv Senja

Polufinale kupa PGŽ-e

KOZALA – CRIKVENICA 32:31 (17:15)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 120

Suci: Botinčan i Rupčić (oba Rijeka)

KOZALA: Ćaćan, Tubić 1, Buneta 1, Begić 9, Renko, Bačić 1, Briški 6, Tomaš 5, Bartolović, Anić 1, Milih 1, D. Islamović 5, A. Islamović, Rak, Loparac, Vozila 2

CRIKVENICA: Stupar, Daskijević 5, Mutiši, Mijić, Derossi 9, Da. Sertić 4, Karaula 6, Benić, Stanić 3, Banušić 2, Dokoza, Kapelari 2

Sedmerci: Kozala 3 (3), Crikvenica 3 (3)

Isključenja: Kozala 2 minute, Crikvenica –

U polufinalnoj utakmici Kupa PGŽ-e između Kozale i Crikvenice, momčad Kozale ostvarila je pobjedu rezultatom 32:31.

Domaćini su imali više od igre na samom početku susreta kada su sa par brzih kontri poveli 4:1, no gosti uzvraćaju i imaju 6:6 u osmoj minuti.

U 16. minuti Kozala prvi put ima prednost od tri gola, 11:8, te golovima Filipa Begića održava istu do kraja prvog dijela.

U drugom poluvremenu igra se gol za gol do 40. minute kada dolazi do prvog izjednačenja 23:23, a nakon toga sa dva uzastopna gola Tea Daskijevića Crikvenica ima prednost 26:28.

Bruno Derossi i Tomislav Karaula u 52. minuti dižu prednost Crikvenice na 27:30 i činilo se da je na pomolu malo iznenađenje, međutim igrači Kozale rade seriju 4:0 i u potpunosti okreću rezultat u svoju korist.

U zadnjim minutama Crikvenica brzopleto završava napade, Kozala sretno i spretno ostvaruje plasman u finale protiv Senja.

U redovima Kozale prvi strijelac je bio Filip Begić sa devet, a kod Crikvenice Bruno Derossi također sa devet pogodaka.