1. HRL: Kozala u završnici slomila otpor tvrdih Metkovčana i ostvarila drugu pobjedu

Nedjelja, 30. listopada 2016. 14:41 Napisao/la  C. B.

Utakmica 5. kola: Kozala - Metković 1963 33:31 (17:13)

Prva hrvatska rukometna liga, jug - 5. kolo

KOZALA - METKOVIĆ 1963 33:31 (17:13)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 450

Suci: Knežević i Tunuković (Vrpolja). Delegat: Tor (Zagreb)

KOZALA: Ćaćan, Begić 4, Renko, Bačić 6, Briški 9 (5), Tomaš 5, Bartolović 1, Anić 2, Milih 1, Buneta, Bukal, Islamović 2, Rak, Loparac, Vozila 3

METKOVIĆ 1963: Vučić 9, Koncul, Kozina 4, Cvitanović 2 (2), Medić 7 (2), Bartolović 1, Petrić, Bošković, Volarević, Romić, Dominiković 8 (1)

Sedmerci: Kozala 5 (5), Metković 1963 5 (6)

Isključenja: Kozala 6 minuta, Metković 1963 4 minute

Sjajna utakmica na Kozali. Rukometaši riječkog prvoligaša na kraju napete i zanimljive utakmice, svladali su ekipu Metkovića za drugu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni 1.HRL.

Od samog početka, igrači trenera Tomaša krenuli su silovito u susret te ubrzo vodili sa 12:6 što je izazvalo mnogo aplauza sa opet dobro popunjenih tribina.

Preko ubojitih kontri, ali i razigranih vanjskih igrača, prednost se samo povećavala. Kapetan Kozale, Matej Briški, igrao je odličnu utakmicu te je dirigirao svojim napadom, ali i obranom iz koje su se razvijali protunapadi.

Ipak, u 25. minuti, domaćini malo posustaju što iskusna ekipa Metkovića kažnjava te se do sirene koja označava poluvrijeme vraćaju na samo tri pogotka zaostatka.

Drugi dio ponovno gosti bolje otvaraju i koriste nervozu u redovima domaćina te dovode utakmicu u potpuni egal.

Bilo je to 30 minuta žestoke borbe uz odlično suđenje sudačkog para iz Vrpolja na oduševljenje domaćina, ali i gostiju koji su istima na kraju utakmice čestitali na dobroj utakmici.

Na kraju, više snage, raznovrsnosti i kreacije, pokazali su rukometaši Kozale koji su susret priveli kraju u svoju korist, rezultatom 33:31.

Matej Briški je briljirao kod domaćina sa 9 postignutih golova i nekoliko važnih asistencija, a sa šest pogodaka mu se pridružio i Dino Baćić u odličnoj partiji.

Kod gostiju najraspoloženiji su bili Vučić sa 9, odnosno Dominiković sa 8 pogodaka.

Zanimljiva rukometna predstava pred velikim brojem gledatelja ovoga je puta završila pljeskom za obje ekipe, naravno zadovoljstvo ide na stranu Kozale koja je ovom pobjedom skočila na osmo mjesto prvenstvene tablice uoči gostovanja u Biogradu.