1. HRL: Karlo Devčić donio Kozali vrijedan bod u derbiju začelja protiv Splita

Nedjelja, 03. ožujka 2024. 21:33 Napisao/la  SC

Prva liga rukometaša – Jug, 14. kolo

KOZALA – SPLIT 28:28 (16:15)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 250

Suci: Kovačević (Zaprešić), Šoić (Samobor)

Rukometaši Kozale osvojili su vrijedan bod u domaćem derbiju začelja protiv Splita.

Riječani su do posljednjih deset minuta minimalnu prednost držali na svojoj strani, u utakmici u kojoj se praktički igralo „gol za gol“ pogotkom Andre Brkljačića u 52. minuti ostvarili su posljednje vodstvo (25:24).

Splićani su uzvratili serijom 4:0 u periodu od 52. do 57. minute (25:28), činilo se da će domaćini teško izbjeći poraz.

No, onda je na scenu stupio Karlo Devčić, prvo je iz sedmerca smanjio rezultat, potom je pogodio i za minimalni zaostatak na ulasku u 59. minutu, a 1:14 minuta prije kraja svojim je trećim vezanim pogotkom donio svojoj momčadi remi.

Kako su rukometaši Kozale ispraćeni iz dvorane Dinko Lukarić pogledajte u videu.