1. HRL: Crikvenica namučila lidera u najboljoj utakmici ove sezone

Subota, 27. veljače 2016. 23:06 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 16. kola: Crikvenica - Rudar 22:24

Suci: Magić i Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki)

CRIKVENICA: Dr. Sertić, Daskijević 5, Mijić, Dokoza 1, Derossi 6, Da. Sertić, Karaula 3, Benić, Stanić 5, Banušić 2

RUDAR: Otmačić, Kumerle, T. Fabeković, Skendrović 5, Barišić, Šujster 2, Škiljan, Gaća, Z. Fabeković, Štajnkler 2, Fresl, Brnas 2, Trčak 7, Bumbak, Fresl 4, Đikić 2

Sedmerci: Crikvenica 1(1), Rudar 5 (2)

Isključenja: Crikvenica 10 minuta, Rudar 2 minute

Rukometaši Crikvenice u 16. kolu ugostili su lidera Rudara iz Ruda, koji su vrlo sretno na kraju slavili rezultatom 24:22.

Bila je ovo jedna od najboljih utakmica ove sezone za domaće igrače, koji su po tko zna koji puta prosuli šanse za osvajanjem prvih bodova zbog neiskustva i brzopletosti u ključnim momentima susreta.

Krenulo je vrlo rastrgano u napadima i sa vrlo čvrstim obranama koje nisu dozvoljavale protivniku da postiže lake golove.

Igralo se gol za gol do rezultata 5:5 nakon kojeg se gosti odvajaju sa tri pogodka viška, ali ne zadugo jer domaćini u 23. minuti vraćaju rezultat na samo gol zaostatka 7:8, a do kraja poluvremena potpuno stižu Rudare i pogotom Antonia Stanića u zadnjoj sekundi dolaze do izjednačenja 11:11.

U 31. minuti Crikvenica preko Tomislava Karaule ima prvo vodstvo 12:11, ali gosti si više nisu htjeli dopustiti opuštajuću i pomalo podcjenjivačku igru iz prvog dijela, te rade seriju i stječu najveću prednost u susretu od tri pogotka, 19:16.

Nakon time-outa Crikvenica hvata konce u napadu, vraća rezultat u svoju korist i dolazi do novog izjednačenja 19:19, te potom 20:20.

Međutim, to je bilo sve od domaćih mladića koji u zadnja tri ključna napada rade početničke greške i gosti iz tri uzastopne polukontre odlaze do pobjede i novih bodova sa kojima zadržavaju poziciju broj jedan u ovogodišnjem prvenstvu.

U domaćoj momčadi vidljiva je velika želja za dokazivanjem upravo sa najjačim protivnicima, ali neiskustvo i nepromišljenosti treba svesti na minimum da se dođe do bodova.

Za pohvalu je igra svih igrača, ali za nijansu je u večerašnjem susretu odskočio vratar Dražen Sertić koji je sakupio 14 obrana, od čega 3 sedmerca.