1. HRL: Crikvenica doživjela težak poraz, predstoji neizvjesna borba za ostanak

Nedjelja, 08. ožujka 2015. 08:45 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 18. kola: Crikvenica - Metković 1963 24:34

CRIKVENICA: Car (12), Saršon (1), Dokoza, Majić 4, Hrvatin 5 (2), Mrakovčić 3, Erstić, B. Derossi, Klić 1, D. Derossi 1, Karaula, Grozdek 4, Baričević, Mijić. Montanari 5, Stanić 1.

METKOVIĆ 1963: Karabatić, Marušić, Marić 5, Jelčić 1, Dominiković 7 (3), Jelinić 4, Matić 1, Buntić 1, Džeba 3, Zovko 6, Dolić, Jurković (2), Mudrinjak (17+1), Mataga 3, Kozina 3.

Sedmerci: Crikvenica 3(2), Metković 1963 3 (3).

Isključenja: Crikvenica 4 minute, Metković 1963 16 minuta.

Do 20. minute domaćin je uspijevao održavati neodlučan rezultat, čvrstom obranom, dobrim vatarskim obranama Morena Cara i poletnim ulaskom u utakmicu Paula Grozdeka. Nakon pet nerješenih rezultata počeo se je sticati dojam da su domaći igrači napustili utakmicu. Kola Kiraca nezaustavljivo su krenula nizbrdo. Do odmora već je bilo velikih i nedostižnih 8:13.

U nastavku još i gore... Apatija je zavladala u domaćim redovima. Gosti su se počeli rezultatski odvajati. Stigli su i do rekordnih16:30, a domaćin nije imao protuigre. Bez učinka vanjske linije, upotrebljivih lopti za kružnog napadača, pa i za krila, crikvenički brod je potonuo.

Pokušao je trener Dokmanović i sa vratarom Saršonom, ali je sve bilo uzalud. Tek u posljednjih desetak minuta utakmice, gosti koji su se posljednjih godina pokazali kao najrespektabilniji protivnik koji je gostovao u Crikvenici, uveli su u igru svoje pričuve. Bila je to prilika da Majić i Mrakovčić odigraju nešto više. Šansu su iskoristili...

Igra Crikvenice nije obećavajuća. U nastavku prvenstva pred Kircima su složeni trenuci borbe za ostanak. Vrlo, vrlo neizvjesni...