1. HRL: Crikvenica doživjela novi poraz, Nova Gradiška odnijela bodove iz gradske dvorane

Subota, 05. prosinca 2015. 22:50 Napisao/la  N . D.

Utakmica 11. kola: Crikvenica - Nova Gradiška 26:32 (12:15)

Prva liga rukometaša - 11. kolo

CRIKVENICA – NOVA GRADIŠKA 26:32 (12:15)

Gradska dvorana Crikvenica, Gledatela 60

Suci: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina)

CRIKVENICA: Benić, Stupar, Mijić 1, Derossi 11, Car 1, Daskijević 1, Karačić 6, Karaula, Baričević, Dokoza 1, Kapelari 1, Stanić 4

NOVA GRADIŠKA: Mat. Miletić, Ivanišević 4, Sertić 11, Mihić 1, Barun 7, Mar. Miletić 1, T. Orelj, Ćosić 2, Jurković 2, Antunović, Vidović, M.Orelj 4, Latal

Sedmerci: Crikvenica 5(5) Nova Gradiška 4(2)

Isključenja: Crikvenica 14 minuta, Nova Gradiška 12 minuta

U susretu 11. kola momčad Crikvenice na domaćem parketu upisala je novi, jedanaesti poraz u ovoj sezoni. Gosti iz Nove Gradiške slavili su na kraju susreta rezultatom 32:26.

Susret je započeo vrlo dobro za domaće igrače, koji su krenuli serijom 4:0 uz obranjeni sedmerac vratara Arijana Benića. Gosti postižu svoj prvi pogodak u 7. minuti, a do 12. minute dolaze do izjednačenja 5:5.

Agresivna obrana u formaciji 4-2 i 3-3 nije pogodovala domaćinima, koji su sve više gubili konce igre u napadima, te sa nekoliko tehničkih grešaka dozvolili su gostima da u 24. minuti preko Marka Sertića dođu do vodstva 11:10.

Pokazalo se na kraju da Crikvenica više nije dolazila niti do izjednačenja, a kamo li vodstva. Poluvrijeme završava 12:15.

U drugom dijelu Nova Gradiška vrlo brzo stiže do vodstva od 6 pogodaka prednosti, a 45. minuta donijela je najveću prednost preko njihovog najboljeg igrača Marka Sertića 16:26.

Crikveničani nikako ne uspijevaju posložiti igru u napadu, te svi pokušaji za pogodak završavaju brzopleto, te gosti lako održavaju prednost.

Ipak, tračak nade pojavio se u 52. minuti, kada najbolji strijelac domaćina Bruno Derossi iz sedmerca smanjuje gostujuće vodstvo na 23:28, ali snage za nešto više od toga više nije bilo kod niti jednog mladića trenera Igora Dokmanovića.

Za pohvalu je redstava vratara Arijana Benića, koji je do kraja susreta sakupio 18 obrana. Bruno Derossi sa 11 pogodaka bio je najbolji strijelac kod Crikvenice, a sa istim brojem pogodaka goste je predvodio Marko Sertić.