1. HRL: Kozala u derbiju začelja u Splitu pobijedila momčad Petra Metličića

Nedjelja, 10. ožujka 2024. 20:51 Napisao/la  SC

U utakmici s malo golova pitanje pobjednika definitivno je bilo riješeno već u 36. minuti, kada su se gosti Kozalčani odvojili na 15:8

Prva liga rukometaša – Jug

BM 07 – KOZALA 15:24 (7:11)

Mala dvorana SRC-a Gripe. Gledatelja: 30

Suci: Bedeković i Peić (oba Bjelovar)

Rukometaši Kozale uvjerljivo su slavili u derbiju začelja prvoligaškog juga, momčad trenera Tonija Brajkovića osvojila je bodove koji bi mogli zlata vrijediti u borbi za ostanak i to protiv direktnog konkurenta, na klupi kojega je i ovoga puta sjedio legendarni Petar Metličić.

U prvih dvadeset minuta splitskog dvoboja Riječani su promašili čak četiri sedmeraca, domaćini su jedino zbog toga uspjeli rezultat držati u egalu.

No, nakon što su Maričić i Tomaš odvojili Kozalčane na dva pogotka prednosti u 22. minuti (7:5) više nikakvih rezultatskih dvojbi nije bilo.

U utakmici s malo golova pitanje pobjednika definitivno je bilo riješeno već u 36. minuti, kada su se gosti pogotkom Mrakovčića iz sedmerca odvojili na sedam golova prednosti (15:8).

Prvo ime u momčadi Kozale, koja u nastavku sezone u četiri utakmice ima dvije pobjede, remi i samo jedan poraz, bio je Antonio Tomaš sa osam golova.