Juniorsko SP: Hrvatice svadale Češku u nastavku razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesta

Četvrtak, 10. srpnja 2014. 19:33 Napisao/la  SC

Susret za plasman od 9. do 16. mjesta: Hrvatska - Češka 33:23 (16:9)

Hrvatska juniorska reprezentacija snage je odmjerila s ekipom Češke u drugoj utakmici razigravanja za plasman od devetog do 16. mjesta. Nakon odličnog prvog poluvremena Hrvatice su udrugom dijelu sačuvale svoju prednost i na kraju uvjerljivo slavlile 33:23.

Susret obranama otvaraju vratarke obej ekipe stoga prvi pogodak na utakmici stiže u četvrtoj minuti kada sigurna biva Josipa Mamić za početno vodstvo Hrvatske. Hrvatska je prebacila u višu brzinu, nametnula svoj ritam te ubrzo otišla na +4 (6:2), a potom i na +8 (10:2). Čehinjama je trebalo punih deset minuta da pronađu put do mreže kada Tereza Pokorna pogađa za 3:10. Do kraja susreta Hrvatice su malo usporile igru, ali su uspjele zadržati prednost te su na odmor otišle s +6 (16:10).

U drugi dio dvoboja dobre su ušle Čehinje koje su ubrzale tempo i uspjele stići na samo tri pogotka zaostatka (17:20, 19:22). Tada ponovno pojačavaju Hrvatice koje serijom 6-0 ostavljaju Čehinje na minus devet (19:28). Do kraja susreta izabranice Nevena Hrupeca zadržale su prednost te na kraju slavile 33:23.

Hrvatsku je do pobjede predovila Josipa Mamić s osam pogodaka, dok je jedan manje dodalaKatarina Pavlović. Vratarski tandem Kapitanović-Bešen sakupio je 17 obrana. Kamila Kordovska bile je najefikasnija u redovima Češke sa šest pogodaka, dok je čuvarica mreže Petra Kudlackova zaustavila 15 lopti.

HRVATSKA - ČEŠKA 33:23 (16:9)

HRVATSKA: Posavec, Halili, Blažević 6, Dežić 2, Milosavljević 1, Domjan, Bukvić 3, Kapitanović, Debelić 5, Bešen, Mamić 8, Mičijević 1, Maljak, Pavlović 6, Borković 1, Kalaus

ČEŠKA: Sibirova, Belohoubkova, Jerabkova 2, Dufkova 1, Selaisova, Vlkova 3, Slovakova 3, Kudlackova, Frycakova, Kordovska 8, Jackova, Novakova, Nygrynova 1, Pokorna 4, Kamenarova, Mala 1