Druga HRL: Uspješan dan senjskog rukometa, Senia i Senj ostvarili pobjede

Nedjelja, 15. veljače 2015. 13:39 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Rezultati 12. kola, rukometašice: Senia - Murvica 33:29, rukometaši: Senj - Petrinja 29:28

Druga liga rukometašica – Zapad, 12. kolo

SENIA - MURVICA 33:29 (20:15)

Dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 170.

Suci: Božiković – Đurinović (Zagreb)

SENIA: Legac, Matičić 9, Rukavina, Koričić, Maričević 6 (2), Brčić 5, Rukavina, Lekaj, Deželjin, Nekić 3, Babić 4, Šarić, Katalinić.

MURVICA: Antić, Mandekić, Ljubanović, Papić, Hodžić 2, Filipović 1, Karačić, Uremović 6 (1), Tomić 5 (1), Stakorić 8 (6), Tus 4, Butković 3.

Sedmerci: Senia 2 (2), Murvica 10 (7).

Isključenja: Senia 6 minuta, Murvica 12 minuta.

Sjajno su se uspjele posložiti domaće igračice, usprkos problemima tijekom tjedna. Za izostanak Tomljanović, Orlić, Butalo, Hajdini se već znalo, Babić i Lekaj su se oporavile i odigrale dojmljivu utakmicu. A uprava Senie aktivirala je povratak Tee Linić (Maričević), dugogodišnje igračice Senie i Zameta, ali i dolazak Dine Brčić također iz ŽRK Zameta. Pun pogodak...

Uz Jelenu Matičić, naučinkovitiju domaću igračicu, koja je prošle godine također igrala u Zametu. U senjskoj sportskoj dvorani Robert Barbić Beli, bio je mali summit igračica sa Zameta. Rukomet dobar, odličan... U gostujućim redovima našle su se Stakorić, Tus i Hodžić... Dan uoči utakmice prvi kružni napadač gošći – Iris Smoljan ostala je u krevetu zbog upale pluća!

A kao što je to tijekom tjedna najavljivala Jelena Matičić, bodovi su ostali pod Nehaj-kulom. Igračice trenera Prskala počele su kašljucati nakon prvih petnaest minuta utakmice. Senia je do odmora stekla visoku rezultatsku prednost, jer gošće nisu imale raspoloženu podršku svojih vratarki. Sa druge strane, nadahnutih sedam udarnih igračica trenera Anta Tomasa, koristile su svaku priliku za realizaciju.

U nastavku Murvica kreće silovitom (0:5) serijom u lov za velikom prednošću, koju su do 41. minute i sustigle. Kao što se to često događa u tako velikom rezultatskom lovu, lovac se umori, mora i pogriješiti.

Murvica je pri 22:22 krenula i po vodeći pogodak. Aduti senjanki presudili su u ovoj izuzetno zanimljivoj utakmici, kojom je Senia krenula u sigurnu sredinu ljestvice, a gošće su zadržale treće mjesto na ljestvici...

Druga liga rukometaša - Zapad, 12. kolo

SENJ - PETRINJA 29:28 (15:18)

Sportska dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 120.

Suci: Tušek – Stojanović (Zagreb).

SENJ: Jeličić, Uković 1, Pleša 1, Štokić 7, Brdar 1, Đekanović, Butorac, Zrinski, A. Orlić 1, Kremenić, Filipović 10 (3), Rukavina 3, Vodopić 4, Jelušić 1, Nekić 1.

PETRINJA: Vujanović 1, Dobrić 1, Nenadić, Marić, Čunčić 7, Pucović 6 (1), Duvančić 1, Jurković 2, Kokan 10 (2), Pranjić.

Sedmerci: Senj 4 (3), Petrinja 5 (2).

Isključenja: Senj 12 minuta, Petrinja 12 minuta.

Nakon pobjede rukometašica Senie i rukometaši Senja na istom mjestu tražili su pobjedu, koju su u planovima za proljeće morali ostvariti. I krenuli su protiv "fenjeraša" iz Petrinje odlučno i odlično (10:8) i stali. Gosti, koje vodi trener Tomislav Mesarov, upravo u Senju planirali su kreirati formulu ostanka u ligi.

U 18. minuti uslijedio je za domaće šokantan preokret. Petrinja je na visokom vodstvu (15:18) u utakmici u kojoj i jedan gol može donijeti rasplet i bodove, kao što će se to pokazati i na kraju utakmice.

Sa odmora igrači Stipe Filipovića izlaze osokoljeni i motivirani sa željom da sa prvim proljetnim bodovima začelje ostave svojim gostim. Ali i preostaloj konkurenciji klubova sa Hrvatskog primorja, koji su zauzeli loše startne pozicije (Matulji 2001, Mornar, pa i Mladi rudar), nakon jesenskog dijela prvenstva.

Sa iskusnim gostima nema opuštanja, a upravo to se je dogodilo Senju. U 50. minuti na semaforu je 23:24, razmahao se iskusni Kokan kod gostiju. Novo osvježenje u minuti odmora, korisni savjeti i Senj ulazi u posljednju minutu sa rezultatom 28:28. Sedmerac u smiraj utakmice za domaćine, a egzekutor je Jurica Filipović, koji trener Senja, tata Stipe, šalje u vatru. Jurica je precizan – radost Senja, za idealno rukometno podneu gradu pod Nehaj kulom.