Druga HRL: Matulji ostvarili važnu pobjedu protiv Mornara, Sorić sakupio čak 24 obrana

Subota, 14. veljače 2015. 09:41 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 12. kola: Matulji - Mornar 26:22

Druga HRL - 12. kolo

MATULJI – MORNAR 26:22 (12:12 )

Dvorana Matulji. Gledatelja 80

Suci: Matić i Orešković

MATULJI: Brajnović, Daskijević 5, N. Slavić, I. Slavić, Francetić 1, Sladić 14, Mudrić, Bilobrk 2, Samardžić, Melon, Milih, Pešutić, Šuljić, Sorić, Feranda 1, Ratkajec 3

MORNAR: Zena, D. Domijan, Matejčić 4, Čupić 6, Jurić 3, Baričević, S. Domijan, Tot 1, Begić, Jelovac 6, Car, Margeta 1, Mrakovčić, Knežević, I. Domijan 1

Sedmerci: Matulji 7 (7), Mornar 7(5)

Isključenja: Matulji 4 minute, Mornar 4 minute

Rukometaši Matulja osvojili su dva vrlo važna boda u susretu protiv Mornara iz Dramlja, slavivši rezultatom 26:22. Prvo ime susreta svakako je bio domaći vratar Luka Sorić, koji je prikazao zavidnu formu sakupivši čak 26 obrana.

Cijeli prvi dio susreta bio je vrlo rastrgan, uglavnom se igralo gol za gol. Matuljci su samo jednom imali prednost od dva pogodka, na početku susreta 3:1, a gostima je to pošlo u dva navrata za rukom kod rezultata 4:6 i 8:10.

U drugom dijelu domaći igrači krenuli su nešto poletnije, nošeni sjajnim Lukom Sorićem, poveli su 15:13. Međutim, najbolji pojedinac gostiju Tomislav Čupić u 40 minuti poravnava rezultat na 15:15 i ponovo se igra gol za gol.

Matulji se ipak u 51. minuti, nakon dva uzastopna pogotka Tea Daskijevića, odvajaju na 21:19 i gostima ponestaje snage za povrat u igru. Do kraja susreta domaći igrači koncentrirano čuvaju prednost i sa tri vezana pogotka najboljeg strijelca susreta Nenada Sladića (14 pogodaka) završavaju susret u svoju korist.