2. liga rukometaša: Matulji poraženi od Mladog Rudara, slijedi teška borba za ostanak

Subota, 28. ožujka 2015. 19:05 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 17. kola: Matulji - Mladi Rudar 24:31 (12:16)

MATULJI: Brajnović, Daskijević 5, Slavić, Sladić 4, Bilobrk 1, Melon 3, Milih 1, Sorić, Ratkajec 6, Samardžić, Feranda 3, Vrban, Francetić 1

MLADI RUDAR: Bijelić, Paliska, Lazar 5, Gajica 3, Kostić 3, Isanović, Matulja 2, Jajčević 2, Tursunović, Perlić 6, Griparić 5, Mayer 3, Božić 2, Badurina, Gruičić

Sedmerci: Matulji 4 (2) Mladi Rudar 9(3)

Isključenja: Matulji 10 minuta Mladi Rudar 14 minuta

Rukometaši Matulja i u ovom kolu ostali su bez bodova, te sa novim porazom doveli se u vrlo nezgodnu situaciju i daljnju tešku borbu za ostanak u drugoligaškom društvu. Novi slavljenik na Matuljima je bila momčad Mladog Rudara iz Labina, koja je slavila konačnim rezultatom 24:31.

Matuljci su jedino pravo vodstvo imali na početku susreta od 2:0, a može se reći da je cijeli ostali dio susreta protekao u dominaciji gostiju. Do 25 minute domaća momčad je kolko tolko uspjevala držati ritam u igri i pozitivnijem rezultatu, a ključni trenutak se dogodio u spomenutoj minuti kada je Mario Ratkajec dobio 2 minute isključenja, te su gosti otišli na tri gola prednosti i takav rezultat kontrolireli do kraja susreta. Drugi dio susreta po običaju Matuljci započinju mlako i usporeno što gosti koriste i u 42 minuti imaju visokih 15:21.

Idućih 10-tak minuta Matuljci brzopleto griješe i gube lopte u napadima, što dovodi u 52 minuti do prednosti gostiju od 19:26. Konačnih 24:31 je sasvim realni pokazatelj stanja na terenu. U domaćem sastavu treba posebno izdvojiti ponovo raspoloženog vratara Luku Sorića koji je ukupno sakupio 20 obrana, od čega 5 “skinutih” sedmerca, a strijelce su ponovo predvodili Mario Ratkajec sa 6 i Teo Daskijević sa 5 pogodaka. Kod gostiju je najraspoloženiji bio iskusni Domagoj Perlić također sa 6 pogodaka.