2. HRL: Desetkovani Matulji posustali u završnici protiv Zaprešića

Subota, 29. studenog 2014. 22:39 Napisao/la  N. D.

Utakmica 9. kola: Zaprešić – Matulji 27:24 (13:14). Na put u Zaprešić nisu krenuli Nenad Sladić, Zoran Mudrić, Filip Feranda, Patrik Čuturić  i Antonio Jelušić

Druga liga rukometaša, 9. kolo

ZAPREŠIĆ – MATULJI 27:24 (13:14)

Sportski centar Zaprešić.  Gledatelja: 200. Suci: Češi i Županić

ZAPREŠIĆ: Birovčec 3, Janečić 6, Vorošanec, Petričević 8, Uremović 1, Vukušić 2, Kukić, Vrbić 1, Berbić, Marušić 1, Špiček, Šikoronja 2, Brumen 3, Teur.

MATULJI: Brajnović, Daskijević 2, N.Slavić 2, I.Slavić 1, Dobrinić 4, Bilobrk 2, Samardžić, Melon 2, Milih 9, Pešutić, Derossi 2, Šuljić, Sorić

Sedmerci: Zaprešić  4(4)   Matulji 5 (5).

Isključenja: Zaprešić 2, Matulji 6 minuta.

U 9. kolu Druge lige, rukometaši Matulja na gostovanju u Zaprešiću kod istoimenog domaćina nastupili su bez kompletne prve šestorke, ali usprkos tome samo par minuta nedostajalo je za osvajanje barem jednog boda. Na put u Zaprešić redom nisu krenuli Nenad Sladić, Zoran Mudrić i Filip Feranda zbog ozljeda, te Patrik Čuturić zbog bolesti, Antonio Jelušić bio je spriječen zbog poslovnih obaveza, a Markus Dobrinić i Luka Sorić nastupili su pod temperaturom.

U takvom odmjeravanju snaga na terenu mladim Matuljcima malo je nedostajalo da naprave podvig. Danak neiskustvu plaćen je nakon 50. minute kada pri vodstvu Matuljaca 24:20 domaćini rade seriju 7:0 i dolaze do pobjede. Ipak mladići Matulja zaslužuju svaku pohvalu za veliku borbenost i htijenje u ovom susretu u kojem ih je predvodio Mateo Milih sa 9 pogodaka.