2. HRL: Senj odigrao neodlučeno, Matulji 2001 izgubili, Senia pobijedila

Ponedjeljak, 05. listopada 2015. 20:52 Napisao/la  SC

Rezultati, rukometaši: Senj - Dubrava 23:23, Matulji 2001 - Rovinj 24:30, rukometašice: Senia - Sloga 31:25

Druga liga rukometaša - Zapad, 2. kolo

SENJ - DUBRAVA 23:23

Dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 120.

Suci: Krmek (Rijeka) - Prpić (Ika).

SENJ: Uković 2, A. Orlić 2, M. Orlić 3, Pavelić 4, Brdar 4, Štokić 1, Vlatković, Čulinović, Krmpotić, Butorac, Zrinski, Mesić, Kremenić, Ćosić 6 (1), Barbić 1, Sukurica.

ZG DUBRAVA: Badenić 1, Perić 1, Vukasović 5, Dodić, Vranjković, Kolić 2, Kolak 1, Klaić, Volarić 5, Laković 1, Lipovčić 7.

U borbenoj i neizvjesnoj utakmici, ali ne i (pre)kvalitetnoj, mladi sastav domaćina je ipak ugodno iznenadio. Šesnaesto izjednačenje rezultata na utakmici, ujedno je bilo i posljednje za konačni rezultat.

Ćosić, Pavelić i Brdar vrlo dobri kod Senja, a Vukasović, Volarić i Lipovčić kod gostiju, koji su u Senj doputovali sa samo 11 igrača. (T. Lončarić)

MATULJI 2001 - ROVINJ 24:30

Dvorana Andrije Mohorovičića. Gledatelja: 35.

Suci: Botinčan - Rubčić (Rijeka).

MATULJI 2001: Brajnović, Dobrinić 2, Mudrić 3, Sladić 6 (1), Antukić-Kasipović, Bilobrk 8 (2), Francetić, Samardžić 4, Pešutić, Dražul 1.

ROVINJ: Relić, Jahutka 5, Bašić 2, Jagić 4, Radović 1, T. Zarev 1,Đukanović 11 (2), Serafin, Massarotto 2, D. Zarev 4, Badurina, Čabran.

Prvih dvadesetak minuta domaćin je i vodio (6:5), ali je u nastavku iskustvo gostiju prevagnulo. Stižu Matulji sredinom nastavka i do obećavajućeg rezultata (14:16), ali završnica utakmice protiče u znaku Sandija Đukanovića.

Prvi strijelac susreta u posljednjih petnaest minuta postigao je 7 od svojih 11 golova, dovoljno za pobjedu. Sladić i Bilobrk ponajboljih kod domaćih. (S. Lončarić)

Druga liga rukometašica – Zapad, 2. kolo

SENIA - SLOGA 31:25

Sportska dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 120.

Suci: Gagula - Zorko (Zagreb).

SENIA: Legac, Brčić 8 (3), Matičić 9, Hajdini 3, Rukavina, Lekaj 5, Katalinić, Babić 1, Bilen, Deželjin, Rončević, Sučić, Škrgatić, Dorić, Nekić 5.

SLOGA: Bičanić 5 (2), Božić 2, Bolfek, Matijaščić 8, Stilinović, Starčević 6,Gujić 3, Udovičić, Lenard 1, Horvat.

Domaće igračice morale su za drugu prvenstvenu pobjedu uložiti mnogo truda i htjenja. Vodstvo od 13:9 u 20. minuti ukazivalo je na rutinsku pobjedu. Gošće uspijevaju do odmora preokrenuti rezultat u svoju korist.

U nastavku nakon osam izjednačenja finiš pripada igračicama Senije za koje u završnici golove postižu Matičić, Lekaj i Bačić. (T. Lončarić)