2. HRL: Rukometaši Matulja doživjeli treći uzastopni poraz, suci pogurali Metalac

Nedjelja, 19. listopada 2014. 20:39 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 4. kola: Matulji – Metalac 23:25 (13:11)

Druga liga rukometaša - zapad, 4. kolo

MATULJI – METALAC 23:25 (13:11)

ŠSD A. Mohorovičić. Gledatelja: 100. Suci: Marin i Možar

MATULJI: Brajnović,N.Slavić, Daskijević ,I.Slavić, Dobrinić 2, Sladić 7 , Feranda 3 , Mudrić 1, Antukić-Kasipović, Bilobrk , Jelušić 7 , Milih , Samardžić , Melon 3, Čuturić, Derossi.

METALAC: Ševo, Boras, Kavran 2, Horvat, Ivanković, Svalina 4, Antolković, Gotovac 3, Katinić 6, Jurinović, Cvitanović, Žuković, Bešlić 10, Momčilović

Sedmerci: Matulji 2 (1)  Metalac 5 (5).

Isključenja: Matulji 10, Metalac 8 minuta

Rukometaši Matulja doživjeli su treći poraz za redom. U susretu 4. kola bolji su bili rukometaši Metalca iz Zagreba koji su slavili s dva pogotka prednosti. Međutim, mora se napomenuti da su gosti imali veliki vjetar u leđa od strane sudačkog dvojca, koji je svojim pogreškama u donošenju odluka uvelike pripomogao pobjednicima.

Prvo poluvrijeme bilo je najbolje izdanja Matuljaca u prva četiri kola. Odličan početak s 3:0, gosti se nisu nikako mogli sastati s loptom. Ipak, malo pomalo do 15. minute igra prelazi u gol za gol, a u 19. minuti domaćini imaju dva gola prednosti koja održavaju do kraja prvog dijela koji završava 13:11.

Treba istaknuti odličnu igru u obrani na čelu sa Davorom Brajnovićem koji je već tada sakupio 10 obrana. U drugom dijelu crna rupa kod Matuljaca koji griješe iz napada u napad, gosti rade veliku seriju 1:6 i u 42 minuti vode 14:17. Par sudačkih odluka i isključenja domaćih igrača unijelo je veliku nervozu i Matuljci su sve više tonuli. U 52. minuti dva vezana gola  Antonia Jelušića vraćaju nadu pri rezultatu 21:22, ali nakon toga je na dvije minute isključen Zoran Mudrić. Gosti dižu prednost, Nenad Sladić poentira za 22:23 i u idućem napadu suci daruju sedmerac gostima, isključuju Sladića koji zbog prigovora zarađuje četiri minute isključenja i utakmica u potpunosti odlazi na stranu gostiju.

Goste je predvodio Tomislav Bešlić sa 10 pogodaka, a domaćine su ponovo predvodili Sladić i Jelušić sa po sedam golova. Davor Brajnović je na 10 obrana iz prvog dijela u drugom dodao još devet, ali nije bilo dovoljno za osvajanje bodova.