3. HNL: Krk ostvario domaću pobjedu protiv HAŠK-a, Rijeka II i Opatija poraženi

Subota, 29. kolovoza 2015. 19:17 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Krk - HAŠK 2:1, Vrbovec - Rijeka II 1:0, Zagorec - Opatija 2:0

Treća liga - Zapad, 1. kolo

KRK - HAŠK 2:1

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja 100

Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Čuturilo (43), 1:1 Krsnik (52), 2:1 Fumić (54)

Žuti kartoni: Bajramović, Džambo (Krk), Horvat (HAŠK)

KRK: Berković, Kovačević, Fumić, Čuturilo, Nenadić, Turčić (46 Štemberger), Totić, Pejanović (77 Bajramović), Simanović, Kurolt, Jurasić (46 Džambo)

HAŠK: Horvat, Barišić, Mijoč, Klarić, Javorović, Krznar, Nurnberger (77 Labak), Galić (67 Punek), Collins, Jovanovski, Grčić (51 Krsnik)

Nogometaši Krka ostvarili su pobjedu u premijernoj trećeligaškoj utakmici na domaćem travnjaku. Bojažljiv ulazak domaćina u utakmicu rezultiralo je terenskom inicijativom i većim posjedom lopte igrača HAŠKA.

U 19. minuti vratar Krka Berković mačjim refleksom zaustavlja Collinsa "jedan na jedan" nakon loše procjene Simanovića.

Minutu kasnije povratna lopta na visinu šesnaesterca za Krznara, prizemni udarac prolazi tik kraj vratnice. Isti igrač u drugoj akciji prolazi kroz obranu Krka, ali opet je neprecizan.

Gostujući igrači za sve promašaje bivaju kažnjeni u 43. minuti, kada je iskosa sa desne strane Čuturilo izvrsno izveo slobodan udarac. Lopta je završila u samom gornjem kutu vratara Horvata - 1:0.

U posljednjoj minuti Čuturilo centrira do usamljenog Jurasića, koji puca iz prve, ali golman HAŠK-a ovaj put odlično intervenira i spašava svoja vrata.

U drugom djelu ulaskom Štembergera i Džamba slika na terenu drastično se mijenja, no gosti su uspjeli izjednačiti rezultat u 52. minuti nakon gužve u šesnestercu domaćina, strijelac je bio Krsnik - 1:1.

Dvije minute kasnije Fumić poentira nakon dodavanja Kovačevića za konačnih 2:1.

Mogli su domaćini u drugom djelu riješiti utakmicu davno prije isteka devedeset minuta, Čuturilo i Pejanović nisu iz izglednih prilika poentirali.

Važna i zaslužena pobjeda Krčana na samom startu prvenstva protiv renomirane i tehnički jake ekipe HAŠK-a. (Z. Dminić)

VRBOVEC - RIJEKA II 1:0

Gradski stadion. Gledatelja 150

Sudac: Nikola Beatović (Zagreb)

Strijelac: 1:0 Dimović (76)

Žuti kartoni: Bradić (Zagorec), Budan (Rijeka II)

VRBOVEC: Kosovec, Filipović, Bradić, Medverec, Ivoš (65 Erić), Klarić (75 Štefanac), Dimović, Pluščec, Jendriš, Cmrk (53 Komljenović), Torbarina

RIJEKA II: Nevistić, Budicin, Diyoke, Nakić (80 Frančišković), Cisotti (65 Furijan), Bajić, Budan (70 Musa), Lucić, Rebernik, Mrdeša, Kabiru

Nogometaši Rijeke II poraženi su u prvoj utakmici sezone. Vrbovec je osvojio bodove pogotkom Dimovića, koji se u 76. minuti iskrao pažnji gostujuće obrane i snažnim udarcem svladao Nevistića - 1:0.

Rijeka nije pokazala previše, momčad Ivice Kuleševića primila je pogodak baš u trenucima kada se počela dizati u igri.

U 57. minuti gosti su propustili najbolju priliku, Budan je pošao lijevom stranom i ubacio, a Gerald je neometan traljavo pucao s desetak metara ravno u vratara Vrbovca.

Dimović je zaprijetio u 59. minuti, gosti su negodovali kada je kontakt Bajića i Torbarine u kaznenom prostoru sudac vidio kao prekršaj u napadu.

Vrbovec je u prvom poluvremenu bio bolja momčad, nekoliko opasnih prilika završile su udarcima u riječkom bloku.

ZAGOREC - OPATIJA 2:0

Igralište SRC Podgora, Krapina. Gledatelja 150

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelci: 1:0 Cerovec (22), 2:0 Al-Tharwan (51)

Žuti kartoni: Cerovec, Kos (Zagorec), Brozović, Rukavina (Opatija)

ZAGOREC: Hadžić, Al-Tharwan (68 Kos), Rihtar, Matko (80 Kunštek), Malarić (85 Marjanović), Majcenić, Švaljek, Postonjski, Čunčić, Strabić, Cerovec

OPATIJA: Bradičić, Kovačević (46 Erceg), Brozović, Dadić, J. Rudan, Kolić, Kurti (46 Vlatković), Krešić, Prpić (46 Rukavina), Šuker, Matovina

Nogometaši Opatije doživjelu su u prvoj utakmici poraz, koji neće ostaviti traga sudeći po komentaru trenera Zorana Bogolina:

- Dobili smo dva pogotka, a da nam nisu uputili ozbiljan udarac u vrata. U prvom poluvremenu dobili smo pogodak iz prekida, kada je naša obrana gledala kako nam njihov igrač poentira. To je sve što su uradili, a mi nismo iskoristili zicer kada je Matovina sam izašao pred vratara. Drugi pogodak koji smo primili još je veća neopreznost! Nemam što reći pametno osim da smo imali stalno loptu u nogama, posebno u drugom dijelu kada sam obavio tri zamjene i ubrzao igru. Zagorec praktično nije izlazio iz kaznenog prostora, igrali smo utakmicu otprilike isto kao u četvrtoj ligi, kada su nam se svi protivnici zatvarali. Očekivao sam da će u ovoj ligi protivnici barem pokušati igrati, ali ništa od toga. Na kraju ne mogu reći ništa nego da je Zagorec zasluženo pobijedio malo uz pomoć sudaca, malo uz pomoć sreće u tvrdoj utakmici. Mi smo u drugom dijelu stvorili nekoliko prilika koje nismo realizirali. Zadovoljan sam kako smo igrali, stalno smo dominirali, ali nisam zadovoljan realizacijom. Nisu igrali Raspor, Lazić i Toni Rudan, a Dunkovića nisam htio staviti u igru, jer je utakmica bila pretvrda za njega. Možda sam pogriješio iako su trojica igrača koji su ušli u drugom dijelu odigrali jako dobro, kaže Bogolin.

Ostali rezultati 1. kola: Vrapče - Dugo Selo 1:0, Novigrad - Trnje 1:0, Samobor - Špansko 2:0
Nedjelja (17,30): Vinogradar - Dubrava
Ponedjeljak (17,30): Maksimir - Stupnik