Opatija - Maksimir 2:0, Krk - Vinogradar 0:0

Strijelci: 1:0 Ugrina (4), 2:0 Šolić (44-11m)

Žuti kartoni: I. Kovačević, Jukičić, Lazić, Svetić (Opatija), Mohač (Maksimir)

Crveni karton: Marić (84, drugi žuti karton)

OPATIJA: Lovrić, J. Rudan, Jukičić, Cvetković, Šolić (81 P. Kovačević), Pejanović (63 Svetić), Ugrina, Lazić, I. Kovačević, Vlatković, Bogolin (53 T. Rudan)

MAKSIMIR: Spudić, Valković, Marić, Dragović, Žugaj, Krznar, Glasnović, Drobnak (46 Adžić), Zec (78 Žeželj), Horvat (46 Nakić), Mohač

Nogometaši Opatije pobijedili su Maksimir i povećali prednost na ljestvici pred Vinogradarom, koji je na Krku odigrao utakmicu bez golova.

- Teško je desetak utakmica stalno pobjeđivati. Na početku su oni imali tri lijepe šanse, imali smo i mi svoje prilike, postignuli smo dva pogotka. U drugom smo dijelu konsolidirali obranu, nisu više imali šansi, mi smo mogli još zabiti. Utakmica je bila lijepa za gledanje, kaže trener Zoran Bogolin.

Igrači Opatije ovaj tjedan saznali su da iduće sezone neće igrati drugu ligu:

- Nadam se da se to nije odrazilo na igrače, čini mi se da nije. Malo samo kasnili na početku, trebalo je malo galamiti, ali su se brzo probudili. Povećali smo prednost pred Vinogradarom, ali svaka je utakmica čupava. Neće ni nama biti lako na Krku, zaključuje Bogolin.

KRK - VINOGRADAR 0:0

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Ante Maleš (Zagreb)

Žuti kartoni: Vidas, Begić (Krk), Dučkić, Šćrbec, Roglić (Vinogradar)

KRK: Nicoletti, Fumić (75 Rošić), Con, Buršić (86 Begić), Čuturilo, Ismaili (59 Brdar), Alilović, Kurolt, Turkalj, Malinić, Vidas

VINOGRADAR: Bašić, Ribić, Povrženić, Bagarić, Ivkovčić, Roglić (76 Štulec), Prijić, Rupčić (46 Mislimi), Šćrbec, Dučkić, Filipović (83 Miličević)

Realan ishod derbija u Krku, gdje je protivnicima pripalo po jedno poluvrijeme sadržajne utakmice.

Gledatelji su vidjeli vrlo dobru predstavu u kojoj su jedino nedostajali zgodici.

U prvih petnaestak minuta obje ekipe igrale su ziheraški bez rizika te su kombinatorikom na sredini terena pokušavali doći do viška i onda iskoristiti neku možebitnu pogrešku obrane.

U tom razdoblju stoperi domaćina i gostiju bili su na visini zadatka. U 14 minuti otvorila se prilika za Fumića iskosa sa lijeve strane, međutim Bašić vadi loptu iz gornjeg kuta i izbija je u korner.

Uslijedila je 25 minuta utakmice kada Malinić nakon prodora po desnom boku upošljava Ismailija na visini od jedanaest metara od gola protivnika, međutim udarac iz prve završava u bloku stopera Vinogradara.

U istoj minuti Nicoletti u kontri pravovremeno intervenira nakon udarca Prijića unutar svog šesnaesterca.

Igrala se 35 minuta kada je u zicer izbačen Kurolt točnim dodavanjem Čuturila, napadač Krka bio je  brži od svog čuvara ali njegov udarac je završio tik uz desnu stativu vratara Vinogradara.

U drugom dijelu presudila je jača klupa gostiju koji su izmjenama podignuli igru u svoju korist.

U 52. i 61. minuti utakmice mogli su napadači Vinogradara bolje reagirati u izrađenim akcijama dok su domaći propustili zicer preko Fumića u 72. minuti utakmice.

Na samom kraju gotovo u posljednjim sekundama Bagarić sa pet metara, ni od koga ometan, glavom puca u vrata Krčana, ali na svu sreću u dobro postavljenog Nicolettija.

Na kraju predstave i jedni i drugi zadovoljni ishodom napustili su travnjak za igru. (Ž. Dminić)

RUDAR - KURILOVEC 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Igor Čepić (Kostrena)

Strijelac: 0:1 Horvat (4)

Žuti kartoni: Mehić, Juričić (Rudar), Kelava (Kurilovec)

RUDAR: Pavlić, Bilić, Marić (53 Radetić), Čudić, Fejzić, Licul, Dadić, Kurtić (76 Kozić), Mehić, Maksenčuk (30 Šurković), Jašarević

KURILOVEC: Kranjčec, Čurek, Čunčić, Celiček, Horvat (89 Šoštarec),  Kovačić, Brajko, Brčić (73 Povoljnjak), I. Čolić, M. Čolić (70 Hodak), Šarić

Kurilovec je u Labinu pokazao da je izrazito kvalitetna momčad i zasluženo je pobijedio, ali da su Kovari za zalaganje nagrađeni golom i remijem rijetko bi tko mogao reći da je to nezasluženo.

Ivan Horvat lijepim je udarcem doveo Kurilovec u vodstvo već u četvrtoj minuti, a nakon toga gosti su imali dominantnu poziciju do poluvremena, iako nisu stvorili prave prilike ispred Pavlića.

U nastavak izlazi mnogo raspoloženija momčad Rudara.

Labinjani su ulaskom agilnog Radetića proigrali, a upravo je on promašio jednu izglednu situaciju.

Radost Kovarima mogao je donijeti i Almir Fejzić, ali je u dva “zicera” promašio okvir gola.

Ostali rezultati: Špansko - Vrbovec 1:4, Jadran-Poreč - Vrapče 1:2, Pazinka-Pazin - Zagreb 2:5, Zagorec - Segesta 3:0, Dubrava - HAŠK 4:4, nedjelja (11): Trnje - Dugo Selo