Subota, 06. svibnja 2017. 19:56 Napisao/la  Željko Dminić

Treća HNL - Zapad, 25. kolo

KRK - OPATIJA 2:2

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja 150

Sudac: Mateo Krešić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Kurolt (20), 2:0 Čuturilo (38), 2:1 Matovina (55), 2:2 Lazić (70)

Žuti kartoni: Kovačević, Con (Krk), Lucić (Opatija)

KRK: Berković, Kurolt, Con, Nenadić, Vidas (81 Fi. Fumić), Kovačević, Turčić (65 Djevelekaj), Malinić, Čuturilo, Fl. Fumić (75 Ismaili), Josipović

OPATIJA: Raspor, J. Rudan, Dadić, Kolić, Lucić, Kovačević (46 Furijan)I, Krešić, Šolić, Mance (69 Radomir), Bogolin (46 Lazić), Matovina

Derbi 25. kola  završio je podjelom bodova gdje je svakoj ekipi pripalo po poluvrijeme, iako je domaćin prema broju prilika bio bliže pobjedi.

U 14. minuti utakmice krčki Kovačević je nagovjestio promjenu rezultata u svoju     korist pogodivši gredu nakon pasa Vidasa.

Dvije minute kasnije urodio je plodom pritisak krčkih nogometaša matom u tri poteza.

Egzekutor Kurolt kao metak uletio je u peterac gostiju zakucavši glavom idelno upućenu loptu Čuturila za vodstvo od 1:0.

Gosti su imali jednu polupriliku za možebitno izjednačenje rezultata sa ruba šesnaesterca, no Bogolinov udarac otišao je nebu pod oblake.

U 38. minuti ponovno su se radovali domaćini, a pogodak Čuturila za 2:0  uslijedio je nakon pogreške vratara Raspora, ali i upornosti Josipovića.

U nekoliko navrata mogli su krčki napadači nešto i više učiniti, ali zadnji pas te neodlučnost prilikom udaraca iz povoljne pozicije odredili su prvi dio prednošću od dva gola.

Početkom drugog dijela trener Bogolin uvodi iskusnog Lazića i spretnog Furijana te tima mijenja ton igre, jače pritisnuvši svoga protivnika.

Prvu priliku imalu su igrači Krka i mogućnost da već u 53. minuti rezultatski privedu utakmicu kraju, no nakon solo prodora Kovačevića po lijevom boku i idealnog pronalaženja svog kapetana Čuturila na rubu šesnaesterca, isti ni od koga ometan jakim udarcem pogađa mrežu, ali onu zaštitnu iznad grede.

Dvije minute kasnije stiže kazna u vidu brze konte i idealnog centaršuta Josipa Rudana na glavu Matovine i Berković je bio prisiljen vaditi loptu iz svoje mreže.

Igra se rasplamsala ali na fer i korektan način sa obje strane gdje su igrači poštovali jedni druge te su se redale lijepe akcije.

Gosti su imali nešto veći posjed lopte ali su krčani bili okomitiji i opasniji za protivnički gol.

Nakon dosuđanog kornera za goste u 70 minuti utakmici odbijena lopta od obrane domaćina završila je na nogi Lazića koji iz blizine jakim udarcem para mrežu krčana za 2:2.

Nakon primljenog pogotka domaćin preuzima inicijativu i pokušava svim silama vratiti izgubljeno, no Nenadić nakon kornera iz blizine glavom i dvije minute kasnije Ismaili iz slobodnog udarca sa dvadeset metara, zamalo bivaju neprecizni.

Zicer je u posljednjim minutama imao Kurolt, kada se "oči u oči" našao sa vratarem Rasporom, ali njegov pokušaj loba završio je tik iznad vratnice Opatijaca.

Taman kad je sudac Krešić odsvirao kraj utakmice počela je padati sitna kišica, poštedivši solidno ispunjne tribine od bježanja pod krovište te tako nije uspjela  pokvariti zadovoljstvo prikazanom igrom jedne i druge ekipe.

Ostali rezultati: Stupnik - Samobor 3:3, Jadran - Dubrava 0:0, Dugo Selo - Maksimir 1:1, HAŠK - Zagorec 3:3, Segesta - Kustošija 0:2, nedjelja: Trnje - Vrapče (11),   Vinogradar - Vrbovec (17)